reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wychowawczy urlop.... macierzyński... i sprawy poważne

Beacia tak jest mowa o uldze podatkowej, ale to dopiero jak się rozliczasz z urzędem skarbowym za 2009rok, wpisujesz w pit tą kwotę i wtedy dostajesz zwrot. Także to na pewno nie to, chyba że już zdążyłaś się rozliczyć.

A jak urodziłam 31lipca to lipiec też się wlicza?:confused: Pewnie nie,ale naiwna jestem;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
A jak urodziłam 31lipca to lipiec też się wlicza?:confused: Pewnie nie,ale naiwna jestem;-)
no właśnie o to samo miałam się pytać, a jak ktoś urodził pod koniec miesiąca (np ja 25 lipca) to też za moze za cały lipiec odliczyć?? czy liczą się pełne miesiące??
 
Podobno był pomysł żeby rozliczać co do dnia.... gdzieś w wyborczej czytałam chyba... No ale to by była już głupota!! Tak więc jest tak jak pisze Beata. Lipcowe mamy odliczają za 6 miesięcy.
 
A juz myslałam ze może ta ulga to moze cos innego niz z pita i jeszcze jakas kaska wpadnie a tu kurka jeszcze mniej bo za miesiace licza.
Makro ja sie jeszcze nie rozliczyłam,taka bystra to nie jestem.
 
reklama
Kobietki ja mam pytanie:

jak to jest z tym obniżaniem etetu w związku z rezygnacją z wychowawczego aby zachować rok okresu ochronnego??

chodzi mi o to, że mi się macierzyński skończył 11.12.2009 ale do 16.01.2010 jestem na zaległym urlopie wypoczynkowym (na cąłym etacie) no i 17.01 wracam do pracy, i chciałam od razu zmienić etat na 3/4 ale dowiedziałam się , ze nie mogę tego zrobić w połowie miesiąca, więc albo zgodzę się na 3/4 etatu od 1 stycznia(wtedy i urlop będzie mi liczony po 6 h a nie po 8 a to jednak przy 10 dniach urlopu daje łącznie 20 godzin mniej a co za tym idzie też mniej kasy), albo obniże etat od 01.02 (i w sumie to by było najlepsze rozwiązanie). Ale teraz konkretne pytanie czy jeżeli obniżę etat od lutego to też będę objęta tym okresem ochronnym(że przez rok nie mogą mnie zwolnić bo obniżam etat jednocześnie rezygnując z wychowawczego)?? proszę napiszcie jeżeli wiecie coś na ten temat, za wszelkie infoo będę bardzo wdzięczna
 
reklama
Do góry