reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wychowawczy urlop.... macierzyński... i sprawy poważne

pomóżcie dziewczyny błagam!!!!! mam taki problem : jestem na wychowawczym do 14.11.2009 jestem w ciąży z drugim dzieckiem,termin porodu mam na 10.11.2009 i tu moj problem jesli nie urodze do konca wychowawczego czyli do 14.11.2009 co mam zrobic czy mogę isc po 14.11 na zwolnienie lekarskie???czy na wczesniejszy macierzyński??? a jak dostac wczesniejszy macierzynski czy musze pisac podanie do pracodawcy bo nie wiem jak mam to zalatwic!!!!a ile wyniesie macierzynski skoro przez okres urlopu wychowawczego nie mialam dochodów,jak to jest naliczane?????moze troche panikuje ale pierwsza ciaze przenosilam o 10 dni i stad moja panika.prosze o pomoc!!!!!!!
 
reklama
ja osobiście na Twoim miejscu to bym odwołała wychowawczy i poszła już na L-4 - kasa jest wyliczana ze średniej za ostatnie 12 m-c w tym przypadku nie wiem jak by to wyglądało...
 
Kaja mogę Ci tylko tyle przekazać że macierzyński będziesz miała o 2 tyg. krótszy, czyli 18 tygodni z racji bycia na wychowawczym.
Nie wiem jakby to było jakbyś oficjalnie poszła na L4, niestety, ale chyba warto się gdzieś podpytać....
 
dziewcvzyny mam pytanie...
przed ciaza pracowalam w 4 brygadowym systemie pracy. i szczerze mowiac obawiam sie powrotu po ciazy do tego systemu. ostatnio kloega podpowiedzial mi ze jako kobieta karmiaca po porodzie moge odmowic pracy w godzinach nocnych. czy gdybym cos takiego zrobila to jestem chroniona w jakis sposob, czy moga mnie zwolnic, czy musza zapewnic jakies inne stanowisko... i przez jaki okres czasu moge odmawiac pracy w godzinach nocnych???
 
Dosia,dziś czytałam na ten temat i z tego co pamiętam to nie mogą Cię zwolnić, jedyne to przenieść na inne stanowisko, albo dopasować godziny pracy do ciebie. Jak znajdę ten limk, to podeślę. Bo w miarę dokładnie jest tam wszystko opisane:tak:
 
z tego co się orientuję to urlop macierzyński można rozpocząc na 2 tygodnie przed terminem porodu.


a ja mam 2 pytania
jak wyglada urlop macierzynski w wypadku prowadzenia własnej działalnosći? nie mogę się nigdzie doszukać informacji

jakie formalności czekaja nas po narodzinach maluchów? USC? co, gdzie , kiedy, jak ???? przychodnia?
 
reklama
Witam jestem tu początkująca i mam do Was pytanie; czy ktoś wie ile jest teraz urlopu wychowawczego jakiego limitu nie można przekroczyć tzn. jestem obecnie na urlopie wychowawczym na drugie dziecko i mam już wykorzystane 4lata czy przy kolejnym dziecku pozostanie mi już tylko 2 lata bo kiedyś było że w sumie można być 6 lat na wszystkie dzieci a jak to obecnie wygląda czy ktoś się w tym orientuje?
 
Do góry