reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wychowawczy urlop.... macierzyński... i sprawy poważne

reklama
Mampytanko troszkę z innej beczki...
Powiedzcie mi kochane...czy np matka chrzestna musi mieć ślub kościelny???tzn ma cywilny i ktos poprosił ją o to by była mamą chrzestną,....może w takim przypadku???:eek:
 
hmm...najlepiej zapytać farorza. Ja dostałam od księdza kartke do wypełnienia z danymi dziecka, naszymi i chrzestnych. Tam trzeba wpisac stan cywilny i w przypadku mężatki, date i miejsce ślubu. No ale czy ksiądz bedzie robił problem z braku kościelnego to nie wiem. Mój maluch ma np. dwie matki chrzestne a nie ma ojca chrzestnego i nie było z tym problemu, ale wiadomo co parafia to inna polityka.
 
Gustlicek to chyba zależy od księdza. Bo znam przypadek ze para dostała zezwolenie na bycie chrzestnymi ale w ostatniej chwili wyszło że są tylko po cywilnym i ksiądz po prostu to zaświadczenie potargał na ich oczach. :crazy:
A znam historie że dziewczyna była po tylko cywilnym (maja swoje dziecko) i ksiądz nie czepiał się....

Fela mogą być 2 kobiety na chrzcie???? Wow... muszę to sprawdzić... bo mam właśnie problem z ojcem chrzestnym
 
u nas mogą:)...powiedziałam księdzu, ze mam problem z kandydatem na ojca chrzestnego, bo nie chce zeby to był figurant, który pojawi się na chrzcie, komuni i weselu mojego syna. Chciałam, żeby była to osoba, która bedzie go wspierała i której w razie czego będę mogła powierzyc opieke nad moim dzieckiem. W ten sposób chrzestnymi sa moja siostra (która notabene była obecna przy jego narodzinach bo jest pielegnarką) i moja siostrzenica. Z tego co wiem, nie ma przepisu kościelnego, który zabraniałby takiego stanu rzeczy
 
No tak...ale do chrztu potrzebna jest kartka ze spowiedzi...a z tego co "wpadło mi w ucho" ci co mają dziecko a nie mają ślubu koscielnego nie moga isc do spowiedzi...:-:)-:)-:)eek::eek::eek:wiec juz sama nie wiem:eek:
 
skoro nie mają slubu koscielnego to wg ościoła slubu nie mają. u nas w takim wypadku chrzestymi byc nie mogą:no: ak ja zalatwialam chrzciny to pierwsze o co sie mnie zapytali to czy brat mieszka z kobietą, bo on ma byc chrzestnym!
a z kolei sie bałam ze moja szwagierka nie bedzie mogla byc chrzestną, bo jest panną z dzieckiem, ale sie okazalo ze to nie jest przeciwskazanie, ale i tak nie bedzie, bo wlasnie mieszka z facetem bez slubu. chrzestni mają wychowywac w wierze kaolickiej, a to nie katolickie:rofl2: troche zagmatfałam:eek:
 
Gustliczek do spowiedzi mogą iść - tylko do komunii świętej nie mogą, wg. kościoła oczywiście.

A ja się w takim razie pytam co księża powiedzą na nasze małżeństwo?? bo my tylko mamy cywilny i kościelnego mieć nie możemy....
Znaczy tak czy inaczej o takie sprawy najlepiej iść się dowiedzieć w danej parafii. W mojej zawsze były jakieś JAJA i mnóstwo ludzi chrzciny i sluby robi w pobliskich parafiach.
 
reklama
iwon "u mnie" w parafii (teraz teoretycznie do niej należe, ale od początku jestem sceptycznie nastawiona do tutejszych księży i jak trzeba było zgode na chrzest w innej parafii załatwić to wysłałam po to mojego D) ksiądz nawet nie chiał dziecka mojej szwagierce ochrzcić przez to że nie miała ślubu z pajacem:no: a on tylko zrobił jej dziecko, niby uznał małego, ale tak napwde w dupie ma wszytsko, z żoną ma trójkę dzieci i jeszcze jedno gdzies jakiejs babce w Austrii zrobił, wiec potomków ma przynajmniej z trzema babkami, a ksiądz szwagierce powiedział ze nie ochrzci i koniec. W końcu ochrzciła go w szpitalu, bo tam problemów zadnych nie robili:rofl2:
 
Do góry