reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wychowawczy urlop.... macierzyński... i sprawy poważne

macie rację z tym tacierzyńskim, też spytałam moją księgową i powiedziała że ojciec ma prawo do 7 dni kalendarzowych na taki urlopik, także mojego M muszę wysłać hahaha a jak nie to niech go sprzeda . Zawsze jakaś kaska wpadnie:-)
Mój może by sobie i z małym poradził ale w domu by było pobojowisko a do jedzenia suchy chleb z marmolada:-)
kochana u mnie dziś już jest pobojowisko, a nie było mnie ok 4 h. Poszłam do lekarza i do miasta , wracam a mała spi w gondoli, M na wersalce spi a na kuchence ziemniaki się gotuja:szok: no szok. Nie mowiąc o nieumytych naczyniach, bałaganie na podłodze i w drugim pokoju. Jakbym miała go zostawić na tydzien to do domu wejść by się nie dało, pił by ze słoika , a mała ... wole nie myśleć. Chociaż może się mylę, a może i dałby sobie radę:confused::-D
 
reklama
o wychowawczy starasz sie w mops/gops . Jest to dodatek do zas rodzinnego , więc dok to na pewno zaświadczenie o dochodach z urzędu skarbowego za rok 2008 , Twoje i M, a co jeszcze to już nie pamiętam . Pytałam o to jpo porodzie jak sama się dowiadywałam ale mi się nie nalezy :-:)wściekła/y::-(
 
ojciec ma prawo do 7 dni kalendarzowych na taki urlopik, także mojego M muszę wysłać hahaha a jak nie to niech go sprzeda . Zawsze jakaś kaska wpadnie:-)
Beatko ale z tego co ja wyczytałam, to taki urlop jest płatny tak jak nasz urlop macierzyński, a więc przez ZUS więc nie wiem czy ten urlopik można sprzedać, bo czy ZUS będzie chciał za niego zapłacić???????? raczej WĄTPIĘ !!!!!!! no ale mogę się mylić
 
Powiedzcie mi jeszcze ... bo tu pisałyście o tych 7 dniach tacierzyńskiego.
To jest 7 dni kalendarzowych czy roboczych?? Bo ja gdzieś czytałam że robocze....i teraz juz nie wiem jak to jest.
Mój M. robi w systemie 4-ro brygadowym....

Beatko jak sie sprzedaje urlop??? Bo ja pierwsze o tym słyszę??
 
Iwon na pewno sieden dni kalendrzowych :)

a co do sprzedaży urlopu to jest to dobra wola pracodawcy,
oficjalnie wypisujesz wniosek urlopowy, tak jakbyś normalnie chciała iść na urlop, ale zamiast odpoczywać to normalnie chodzisz do pracy, a kasę za urlop dostajesz do ręki, nie kazdy pracodawca chce się na to zgodzić, bo musi płacić i za twoje rbh i za urlop czyli podwójnie , no i jest to chyba niebyt "przepisowe"
 
Iwon na pewno sieden dni kalendrzowych :)

a co do sprzedaży urlopu to jest to dobra wola pracodawcy,
oficjalnie wypisujesz wniosek urlopowy, tak jakbyś normalnie chciała iść na urlop, ale zamiast odpoczywać to normalnie chodzisz do pracy, a kasę za urlop dostajesz do ręki, nie kazdy pracodawca chce się na to zgodzić, bo musi płacić i za twoje rbh i za urlop czyli podwójnie , no i jest to chyba niebyt "przepisowe"

kochana prawdę piszesz:-) ale szef mojego M jest taki że on go woli miec na stanowisku pracy i zapłacić za urlop nić dać mu wypocząć. Poza tym M przysługuje 26dni plus 11 dla osób niepełnosprawnych (pracuje w zakładzie pracy chronionej) więc skoro go nie puszczają to niech sprzedaje. W sumie co roku sprzedaje. A teraz to już wogóle kaska sie przyda:-) Jego szef powiedzial że kolejny urlop to dostanie na następne święta Bożego Narodzenia :confused:
Powiedzcie mi jeszcze ... bo tu pisałyście o tych 7 dniach tacierzyńskiego.
To jest 7 dni kalendarzowych czy roboczych?? Bo ja gdzieś czytałam że robocze....i teraz juz nie wiem jak to jest.
Mój M. robi w systemie 4-ro brygadowym....

Beatko jak sie sprzedaje urlop??? Bo ja pierwsze o tym słyszę??

Kochana 7 dni kalendarzowych:-) a sprzedaż urlopu pięknie opisała adudz:-) to ja już nie będę się rozwodzić

mnie za to interesuje kasa z ulgi rodzinnej Ponoc można odliczyc za kazdy mc sprawowania opieki nad dzieckiem wiec ja moge od lipca -grudnia . Co miesiąc jest po 92,67zł więc też nie mało:-)
 
mnie za to interesuje kasa z ulgi rodzinnej Ponoc można odliczyc za kazdy mc sprawowania opieki nad dzieckiem wiec ja moge od lipca -grudnia . Co miesiąc jest po 92,67zł więc też nie mało:-)

Dokładnie tak. W skali rocznej jest 1112,04 na jedno dziecko.
Ale w tym roku po raz pierwszy rozliczany jest system miesięczny, czyli tak jak piszesz Beatko, 92,67zł. miesięcznie. Od lipca jest 6 miesięcy czyli możemy odliczyć kwotę 556,02zł.
 
reklama
Dziewczyny o jakiej uldze piszecie bo nie wiem o co kaman,o rozliczeniu od podatku?:dry:czy to cos innego?A moze ja to juz dostałam bo kurcze mam na koncie jakies 500zl za duzo i nie wiem skad
 
Ostatnia edycja:
Do góry