reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wychowujemy nasze rozrabiaki

reklama
Dawid tez skarzy ale wtedy to juz kompletnie go nie rozumiem .. brzmi cos w rodzaju .. ma latadalamalalana .... oczywiscie placząc przy tym okrutnie ;-)
 
Paula tez czasem skarzy, ale jakas wyjatkowa skarzypyta nie jest. Woli wziac sprawy w swoje rece:cool2:

A ja mam pytanko: czy Wasze dzieci boja sie wielu rzeczy? I jak (czy w ogole) z tym walczyc?
Paula nie nalezala do lekliwych dzieci, czesto w sytuacji, kiedy inne dzieci plakaly ona sie smiala. Wyjatkiem byly... balony- przez pewien czas bala sie ich panicznie, ale juz dawno to minelo. Od kiedy zaczela ogladac bajki pojawily sie leki i strachy. Jak tylko zaczyna sie odcinek Filemona z wilkiem, to jest okropny ryk i krzyk, zeby przelaczyc, podobna sytuacja z Teletubisiami i... toczaca sie sniegowa kula:dry:
A teraz najgorszym wrogiem jest odkurzacz:baffled: Najpierw przestraszyla sie automatycznie wlaczajacego sie odkurzacza, pozniej 'madrze' postraszylam ja, ze jesli nie pozbiera zabawek to odkurzacz je zje a ostatnio w Puchatku byla scena, w ktorej odkurzacz ostro wywija i zamiast szczotki ma kly no i zaczela sie histeria:no:

I co teraz zrobic? Czekac, az przejdzie i usuwac odkurzacze jej z oczu czy tlumaczyc i mimo strachu oswajac z "potworem"?
Wiem, ze nie mozna tych lekow bagatelizowac lub wysmiewac...
 
Kajenko,ja mam taka rade.Skoro Paula sie tak boi,moze daj jej czas i w tych momentach,gdy musisz odkurzyc,zaprowadzaj ja do tesiowej.Masz w koncu taka mozliwosc.
Jak Zuzka byla w wieku naszych pazdzernikowych dzieciatek,bardzo sie bala miksera.Przez pewien czas nie uzywalam go,ale znudzilo mi sie.I wymyslilam,ze jak bede tego uzywac,to ona ma siadac na kanapie i przytulac sie do misia.Mis ja obroni i tam jets bezpieczna.Po jakims czasie obserwacji,przekonala sie do tego urzadzenia.

No i moze nie pokazuj po prostu bajek:sorry2:.
........................
A ja mam pytanko,czy ktos poza mna nie pokazuje w ogole dzieciom Teletubisiow?
 
Katko Gosia nie ogląda teletubisiów, ale świetnie zna czołówkę tej bajki z youtube. Zna ich imiona i nawet ma czerwonego pluszaka Po, ale nie oglądamy teletubisiów. W ogóle mało bajek oglądamy.:happy:
Gosia lubi świnkę Peppę i Clifforda. Z innych bajek nie oglądała nigdy nc dłużej niż piosenkę czołówkową:rofl2:, a potem już nie jest zainteresowana. Aha bardzo lubi jeszcze Lulusia i prosi żeby jej rysować to co Luluś :tak:, a to nie takie proste.;-)
 
Kajenko jesli o boje sie to ja chyba nie pomoge bo dawid sie nie boi nieczego , dosłownie ... wszytko dla Niego jest 'osiagalne" ... jedynie przez dwa dni bał sie czapki jokera .. ale teraz to juz pikus ... dwa razy oberwala z piachi i jest ok ;-)... ale moze faktycznie zrob jak Katka pisze ... a po jakims czasie moze sie oswoi z bestią :tak:

Katka u Nas bajki leca prawie caly czas ... ale nie teletubisie ... u Nas góruje w chwili obecnej Epoka Lodowcowa ... ale Dawid nie siedzi ciagle i oglada ... wbiega na niektóre momenty tylko, zwłaszcza z muzyczka ... ale ostatnio dużo puszczamy piosenek ... w telewizowni lecą sobie jakies tam bajki a my puszczamy piosenki ... mlody tanczy, podskakuje, poguje i co tam jeszcze chcecie ;-) ... z teletubisiów jedynie oglada teledysk na Rock your baby :tak:
 
Julia juz nie chce ogladac Teletubisiow ale za to oglada wielorybka MUMU.Do komputera jej nie dopuszczam.Na to ma czas.
Katka Hania ma fajnie,bo ma siostre z ktora moze sie super bawic.Do mnie jak przychodzi bratanica to telewizor przestaje istniec:tak:
Kajenka nic dziwnego,ze w teletubisiach Paula boi sie sniegowej kuli bo do tego fragmentu dali wstretna,swidrujaca muzyke,cos na kształt hulajacego na pustkowiu wiatru.Julia nie boi siue niczego a wszelkie głosne urzadzenia z odkurzaczem na czele uwielbia.Smieje sie w tedy nieziemsko.Ja proponuje tak jak Katka,nic na siłe.Ponoc dziecko ma taki okres w zyciu ze zaczynaja mu sie snic rozne rzeczy i zaczyna odczuwac strach na widok lub mysl o czyms i trzeba to przeczekac.
 
Ostatnia edycja:
Kajenko mój Kuba też bał sie odkurzacza. Wiesz co zrobiłam dałam,żeby odkurzał ze mną, zamieniłam odkurzanie w zabawę i strach minął:tak:

Katuś moje dziecko też nie ogląda teletubisiów:happy:

U nas też często lecą bajki,ale Kuba je ogląda tak jak Dawidek;-)...no chyba,że leci "Leniuchowo" lub "H2O" - wtedy siada i ogląda całą bajkę:nerd:
 
Kajenko...moja Amelka też bała się odkurzacza, miksera, inhalatora i wszytkiego co buczało :baffled:...płakała histerycznie dlatego jak np. odkurzałam to mąż wychodził z małą...ale to było jeszcze przed roczkiem....później poprostu się oswoiła...
Przyszła mi do głowy taka myśl -- może kup jej odkurzacz - zabawkę ale taki cichy, żby nie robił zbyt dużo hałasu....

Dawid nie siedzi ciagle i oglada ... wbiega na niektóre momenty tylko, zwłaszcza z muzyczka ...
... z teletubisiów jedynie oglada teledysk na Rock your baby :tak:

Dawidek = Amelka....przynajmniej w tej kwestii ;-):tak::-p
 
reklama
Dzieki za rady:happy: Bedziemy powoli oswajac bestie:tak: Odkurzacz-zabawka to dobry pomysl:tak:
Iwonko jeszcze tydzien temu nie moglam spokojnie posprzatac, bo Paula wyrywala mi odkurzacz z rak, albo na nim jezdzila. Zbieg wydarzen sprawil, ze zaczela sie go panicznie bac:no:

Tak sie zastanawiam... czy te strachy nie biora sie z tego, ze dziecko jest bardziej swiadome zagrozen. Na razie nie potrafia tego sprecyzowac i boja sie takich dziwnych rzeczy jak odkurzacz czy sniegowa kula:confused:
 
Do góry