reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wycięcie trzeciego migdałka u 1,5 rocznej dziewczynki

Dołączył(a)
16 Styczeń 2013
Postów
10
Po całej zimie chorowania u mojej córeczki stwierdzono poważny przerost trzeciego migdałka i wysiękowe zapalenie uszu.
Pani Laryngolog twierdzi, że konieczne jest szybkie wycięcie migdałów, jeszcze przed okresem jesienno zimowego nasilenia chorobowego!

Wiem, że jest to prosty zabieg i mało inwazyjny i zazwyczaj przebiega bez powikłań, a dziecko czuje się dużo lepiej, ale mam wątpliwości bo ona jest jeszcze bardzo mała. Zazwyczaj wycina się dzieciom w wieku od 3 lat.

Maże ktoś miał takiego malucha z tym samym problemem i opowie mi jak to wyglądało.

We wtorek mamy wizytę w Kajetanach i się trochę martwię.
 
reklama
hmm .. z tym 3 migdałem to jest różnie, podobno jak byłam mała to też mieli mi usuwać ale mam poszła do innego lekarza i ten mnie przed tym uratował ... mówiąc szczerze to coraz częściej słyszę opinię aby nie poddawać się zabiegowi ... być może zabieg ten jest faktycznie konieczny, ale na twoim miejscu wybrałabym się jeszcze do innego lekarza, tak dla pewności, albo najlepiej do dwóch ... w końcu co trzy głowy to nie jedna, bo wiele się już nasłuchałam opinii o tym co może zrobić jedna błędna decyzja lekarza :-(
 
u nas w okresie jesienno-zimowym przez dobre 3 msc leczyliśmy ostre zapalenie uszu w tym 2 pobyty w szpitalu teraz polepszyło się mały dostał szczepionkę brocho vaxom czy jakoś tak i zobaczymy jak będzie wyglądała ta zima na wycięcie migdałków lekarze się nie zdecydowali ewentualnie będzie miał wycinane po 4 roku życia ale może jak Twój bąbel ma bardzo przerośnięty migdał to zabieg konieczny;-)
 
Dzięki za odpowiedzi.
Klaudia ma przerośnięty migdał i wodę w uszach. No zobaczymy jak to będzie, ciekawi minie jak przechodzą to takie małe dzieci.
 
witam moja corka ma 7 lat i również ma miec wyciety 3 migdał, ze wzgledu na czeste infekcje ucha. Migdał jest tylko lekko powiekszony ale blokuje jej katar który odrazu uderza na uszy.
Również bierze szczepionke ale ismigen. Może miał ktos przypadek z czestą infekcja ucha a migdały nie były wycinane - prosze o odpowiedz.
 
Witam,

Moja córeczka przeszła ten zabieg. Naprawdę nie jest to nic strasznego:-) Choć przyznam, że tak samo się martwiłam, jak i pewnie Ty. My wycieliśmy migdałek bo mała strasznie chrapała, często też lapała katary, prawdopodobnie była też niedotleniona, miała takie lekkie bezdechy. Zabieg był konieczny. Teraz mała nie chrapie, bezdechy minęły, katarów na razie nie łapie.

Jesli masz jakieś pytania, śmiało pisz:-).
 
Do góry