reklama

wycieczka rowerowa

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez abrzuzka, 29 Kwiecień 2007.

1. abrzuzka

abrzuzka Fanka BB :)

Od kiedy można dziecko przewozić w foteliku na rowerze?

Chciałabym bardzo zacząć jeździć z Zuzią na rowerze, ale nie wiem czy nie jest jeszcze na to za mała. Wazy 9-10kg.

Czy macie jakieś doświadczenia i jaki fotelik możecie polecić?

2. I@nka

I@nka Mama majowa'06 Entuzjast(k)a

Ja tez chętnie posłucham rad doświadczonych mam, bo bardzo bym chciała wozić Marcina w foteliku przymocowywanym do rowera. On tez ma teraz 9-10 kg.

3. reklama
  4. maarta100

maarta100 Szczęśliwa mamusia

MY kupiliśmy fotelik mocowany do roweru, jezdzilismy 2 razy i jestem bardzo zadowolona, fotelik HAMAX SLEEP, nie wiem od jakiego wieku mozna wozic dziecko, ale w tym foteliku mozna regulowac nachylenie oparcia:-) oczywiscie mamy tez i kask, kupilismy najmniejszy a i tak jest ciut za duży, no ale bez kasku ani rusz:-) Warto pomierzyc foteliki w sklepie rowerowym i tez przymierzyc je do roweru bo nie wszystkie pasują.

5. I@nka

I@nka Mama majowa'06 Entuzjast(k)a

Maarta100 a w jakim wieku masz maluszka? Bo ja nie wiem czy już 16-miesiecznego szkraba mozna wozic? Tyle bedzie miała we wrzesniu a wtedy wybieramy sie nad morze i myslelismy o rowerach.

6. maarta100

Antoś ma roczek a wiekszośc fotelików jest do 22 kg ale po wielkości fotelika sadze że śmiało mozna wozic dziecko do 3 lat.

7. makitoza

makitoza Fanka BB :)

3 SZTUKI foteliki uzywane OK BABY po 99 zl ! ! !_ (192403933) - Aukcje internetowe Allegro

Rowerowy fotelik dziecięcy na bagażnik - do 22kg (192346568) - Aukcje internetowe Allegro

Zaczęłąm jeździć z córką w foteliku gdy miała 16 miesięcy w wakacje.
    Mamy fotelik z 1 linku. Też kupowałam uzywkę na allegro.
    Co ważne przy zakupie fotelika:
    Wysoki żeby główka się opierała
    Regulowane szelki najlepiej 4, 5 punktowe
    Na łokcie opracie
    Pod nóżkami na stopy też powinna być regulacja
    Teraz nowsze foteliki mają pochylenie jak w foteliku samochodowym mój nie ma
    Na pałąku bo wtedy amortyzowane są wstrąsy podaczas jazdy
    W tym roku 4 latkę będę dalej woziła w foteliku

Ten drugi dla mnie głowa jest w powietrzu nie opiera się i odpada.
    Szelki nie trzymałyby mojego ruchliwego wtedy dziecka
    No i na bagażniku odpada.

Kwestia zakupu zależy od finansów jest dużo fotelików spełnaijacych te wymagania.

To są tylko przykłądowe

8. maarta100

Ja polecam ten fotelik
    NOWOŚĆ 2007!! HAMAX SLEEPY Sprawdzony sprzedawca (189739808) - Aukcje internetowe Allegro
    Martaglo dobrze napisała co jest wazne przy zakupie fotelika, chce dopisac ze regulacja oparcia bardzo sie przydaje:-)
    Uważam ze przy zakupie fotelika rowerowego podobnie jak samochodowego trzeba zwracac uwage na bezpieczeństwo dziecka, wolałam dołacic 100zł i miec pewnosc ze nic Antosiowi nie bedzie groziło. dodatkowo jeszcze dostaliśmy osłonki na szprychy rowerowe.

9. abrzuzka

abrzuzka Fanka BB :)

czy mógłby ktoś przesłać jakieś zdjęcie z fotelikiem na rowerze i z dzieckiem w tym foteliku i najlepiej z opiekunem. jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. mam pewne wątpliwości

10. reklama
  11. agatakaw

agatakaw Zaciekawiona BB

Witam
    Mam 20 miesięcznego synka i oboje uwielbiamy śmiganie na rowerku.
    Ja kupilam hamax siesta bo podobno jest przeznaczony dla starszych dzieci (wielkość)
    wcześniej mialam wyslużonego romera na którym nasz szkrab non stop zasypial dlatego wybralam model odchylany. Ale odkąd zmieniliśmy fotelik nie zasnąl ani raz:-D
    Maly uwielbia wycieczki rowerowe i te krótkie i te dalsze, ja zresztą też spacerówka nam nie potrzebna
    Jak chcesz to Ci wyślę zdjęcia z ostatniej wycieczki. Tylko nie za bardzo wiem jak więc proszę o info.
    Wsadzanie, zsadzanie i jazda z moim prawie 14 kg towarzyszem nie sprawia żadnych trudności więc ja polecam jak najbardziej polecam.
    Pozdrawiam

12. toola

toola Fanka BB :)

prosze bardzo :

tak to wyglada w praktyce, dodam ze nie jestem doswiadczonym rowerzysta a spokojnie daje sobie rade

Krysia uwielbia wycieczki rowerowe, jest bezpiecznie przypieta, glowke chroni kask, a ja jezdze po drogach rowerowych

Poleć forum