reklama

Wycieczka w ciąży.

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez zbuntowana, 14 Listopad 2014.

1. zbuntowana

zbuntowana Fanka BB :)

Dziewczyny, 15-godzinna podróż samochodem za granicę w 24 tygodniu ciąży. Tak czy nie?

2. doluka

doluka Aktywna w BB

Mi się zdażyła długa długa podróż samochodem z Uk do Pl gdzieś około 5 miesiąca ciąży. Wrażenia? Prawie całą trasę przespałam ( w obie strony). Jak tylko wsiadałem do auta to mi się mega usypiaczy włączał :)
    Ogólnie bardzo mecząca podróż. Nogi miałam okropnie spuchnięte, chociaż starałam się trzymać je nieco wyżej.
    Ogólnie, jeśli twój lekarz nie widzi przeciwwskazań to można próbować. Pamiętaj tylko o robieniu bardzo częstych przerw w trasie nawet co 2 godziny, na opuszczenie auta i pospacerowanie chwilę. Ja nie robiłam tych przerw często (mój mąż mnie w ogóle nie budził ) i może stąd moje spuchnięte nogi.
    Dodatkowo warto się zastanowić nad taką kilkugodzinną przerwą w połowie trasy na porządny odpoczynek. Jednak będąc w ciąży odczuwa się ten trud podróży. A ja byłam tylko pasażerem :)

3. reklama
  4. aureolcia

aureolcia Fanka BB :)

jak się dobrze czujesz i nie ma przeciwwskazań to jak najbardziej tak :tak:
    ja w 21 tygodniu jechałam do Chorwacji i podróż zniosłam bardzo dobrze, nie spałam bo starszy na to nie pozwolił, nic mi nie spuchło mimo że nie robiliśmy zbyt częstych przerw, ale taką decyzję musisz podjąć sama w zależności jak się czujesz i czy dasz radę

Poleć forum