reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wydatki miesieczne na malucha

reklama
-pieluchy-50 zl miesiecznie
-mleko-ok 150zl
-mydelko,szampon itp ok 30 zl

srednio ok 250 zl miesiecznie-czasem wiecej,czasem mniej zalezy czy sa szczepienia i co Dzidzia potrzebuje do ubrania itp.
 
Nocka 50 na pieluchy? sadzasz juz na nocnik bo jakos mi sie wydaje ze malo pieluch zuzywaz

U nas 100-120 na pieluchy
Mleko 170
25 mydlo i szampon w jednym
zupki deserki soczki ect - ok 300 ( licze ze ok 10 zl na dzien)


ubranek i zabawek nie da sie policzyc bo czasem kupuje w jednym mies duzo a w nast prawie nic

czyli srednio 700 zl
 
u nas na tyle starczaja Pampersy i nie znaczy ze nie wymieniam ich rzadko wrecz przeciwnie. Pampersy sa bardzo wydajne...
A nauke nocnika wlasnie zaczelismy...
Mozna oszczedzac jak widac i to nie kosztem dziecka...zabawki w wiekszosci mala dostala,ubranka tez dostajemy po kims albo nowe, mala nie lubi sloiczkowego jedzenia (je to co my z wyjatkiem mlecznych i smazonych produktow), oczywiscie czasem sa wieksze zakupy ale zdarza sie to raz na 3 miesiace i nie wliczam tego do miesiecznych wydatkow (np. fotelik samochodowy ktory zreszta kupilismy uzywany). Uwazam ze lepiej jest kupowac uzywane rzeczy ktore w przypadku maluchow sa praktycznie wogole niezniszczone. Mozna kupic naprawde fajne,oryginalne cacka za polowe ceny. Wole pozniej ta kase (ktora zaoszczedzimy teraz) wydac na wyksztalcenie Oliwki...
 
Sama byłam ciekawa jak to jest u nas i wyszło mi nastepująco :szok::szok::

1 pieluchy (dwie jumbo paki Pampersów) ok 100
2 mleko (krótko karmiłam piersią,
ok 2 puszki na tydzien) puszka=13zł ok 100
3 chusteczki pampers do wycierania pupci ok 20

4 deserki (gerberki i inne, ja daje pół na dzień) ok 50
5 zupki (gerberki i inne, ja daje pół na dzień) ok 50
6 soczki (gerberki i inne, pół dzinnie wypija) ok 40
7 herbatka (granulowana puszka na miesiac) ok 10
8 danonki, herbatniczki, chrupki, paróweczki
cielęce i inne drobne produkty żywnościowe ok 40

Jak na razie na jedzonko i pieluszki(chsteczki) mi wyszło ok 400 zł

9 proszek do prania +środki czystości,srednio na 1 mies
ok 20

10 Do tego ubranka, róznie to jest ale dzieci szybko rosną i w zasadzie w każdym miesiącu trzeba cos kupic a to czapeczkę, body, bluzeczkę, śpioszki, buciki, kurteczkę itp itd Sama nie wiem ale sporo na to idzie, powiedzmy że to srednio jest
ok 150

11 Do tego jakies zabawki, róznie to jest i zalezy co się kupuje, ja dotej pory wydałam na tego typu rzeczy gdzieś około 600zł, policzyłam te grubsze rzeczy(rowerek, chodzik, książeczki pluszaki, grzechotki, tego co dostał od innych nie liczę), to wychodzi srednio na miesiąć ok 50

12 Leki, ew szczepienia to kolejny koszt u nas to było jakieś 500zł na pierwszy rok (Michaś raz tylko był przeziębiony, czyli na 1 miesiąc wychodzi ok 40

13 Zakup wózka spacerowego, czy wiekszego fotelika samochodowego też dochodzi, nocnika, łożeczka turystycznego (mozna ale nie koniecznie, my musielismy bo dużo wyjeżdżamy), reasumując koszty są duże, wiadomo, ze kosztów tych w przyszłym roku już nie będzie, ale w pierwszym roku raczej trzeba to kupić, u mnie to wyszło średnio na miesiąc ok 140

Nie liczę pierwszej wyprawki, załozyłam ze to wszystko jest. Oczywiscie koszty można zminimalizować, zupki gotować samemu, deserki tez przygotowywac samodzielnie, przy karmieniu piersią też odpada mleczko, kupowac inne pieluszki itd itp
Ale tak jak napisałam wyglada to mniej więcej u nas.

Razem mi wyszło, miesięcznie średnio, bez pierwszej wyprawki, srednia z pierwszego roku życia to ok 810

Starsznie dużo :szok::szok:, z tym ze policzyłam w zasadzie wszystko, razem z wydatkami wiekszymi tzw okazjonalnymi, jesliby tego nie liczyć (minus punkt 13) to wychodzi na miesiąc ok 670


:confused:Myślałam że megusek przesadziła ale u mnie faktycznie też tyle wyszło ....:szok:
 
U nas podobnie jak u Ciebie Megusek - 600zł spokojnie na miesiąc wydajemy! Pampersy, obiadki, deserki, mleko, kaszki, soczki, herbatki (moja córcia za słoiczkowym jedzeniem przepada, choć powoli próbuje ją odzwyczajać, jak na razie z marnym skutkiem). Do tego mokre i suche chusteczki i tak się nazbiera.Ubranek i zabawek nie wliczałam.
 
gdybym ja wszystko policzyla co dla malej kupilam (wozki,foteliki,lozeczka itp) to srednia by wyszla spora, ale licze to co zawsze kupuje, kazdego miesiaca. Co miesiac nie kupuje przeciez fotelika,wozka,lozeczka, poscieli etc.
 
reklama
A u nas bardzo mało wychodzi: Staś jest na piersi= mleko= 0 zł; gotuję mu sama z rzeczy z ogródka teściów= 0zł; mięsko z gospodarstwa teściów: kurczak, indyk, królik= 0 zł; soczki robię sama (bo uważam że lepsze są), deserki= owoce, czasem kupuję, częściej z sadu; pieluchy= 100-150zł, chusteczki do pupy= 20zł; zabaweczki, to naprawdę różnie, ale mnóstwo Staś dostaje od dziadków jednych i drugich, więc my mało mu kupujemy, bo zxa chwilę się w pokoju nie zmieszczą, ubranka- też mało, bo mnóstwo dostal;iśmy (w naszej rodzinie jest dużo małych dzieci). Kupiliśmy spacerówkę, teraz musimy fotelik kupić, ale to nie są miesięczne wydatki. Wychodzi mi na miesiąc ok. 200zł +/- 100
 
Do góry