reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wydłużona przerwa między tabletkami antykoncepcyjnymi

Dołączył(a)
9 Kwiecień 2016
Postów
1
Witam, ostatnio zdarzyła mi się dość niekomfortowa sytuacja a mianowicie... w zeszłym miesiącu wypadł mi dosyć nagły wyjazd w wyniku czego zapomniałam zabrać ze sobą blistra z tabletkami a wzięłam tylko 3 pierwsze tabletki przed wyjazdem... I jak to w przerwie bywa było krwawienie i po 7 dniach przerwy dokończyłam blister ale bez tych 3. Jako że moja pamięć jest bardzo zawodna mam ustawione przypomnienie kiedy brać tabletkę. I Niestety nie uwzględniam tych trzech pierwszych w związku z tym miałam wydłużona przerwę. Sytuacja miała miejsce dokładnie w święta wielkanocne. W poniedziałek powinnam była wziąć tabletkę ale przypomnienie dało mi znać dopiero w piątek tak jak powinno przypomnieć gdy biorę cały listek tabletek. Między czasie kochałam się z chłopakiem do końca w poniedziałek lub wtorek. I pytanie moje jest takie czy owulacja mogła się odblokować w tym czasie? czy w ogóle jest możliwe ze wystąpiła wcześniej? Czy jest szansa na ciąże? Nie to żebym się bała samej ciąży czy macierzyństwa ale wczoraj był 6 dzień jak brałam tabletki a dla płodu ponoć są one niekorzystne. Robiłam wczoraj również test paskowy i wynik był negatywny ale nie jestem pewna czy to był odpowiedni moment bo to było późnym wieczorem i nie jestem pewna czy nie jest jeszcze za wcześnie na to by pokazał wiarygodny wynik. Do tego mam ból podbrzusza i zawroty głowy a od trzech dni temperaturę ciała 37,4. naczytałam się wielu komentarzy ale niestety nie znalazłam nic podobnego do mojej sytuacji. jeśli odstawie tabletki np dzisiaj to np będę miała krwawienie z odstawienie mimo ciąży?
 
reklama
Rozwiązanie
z mojego doświadczenia testy nie pokazują tak wczesnej ciąży sama robiłam w 3 tyg i wyszła blada kreska wcześniej również robiłam i nic wiec nie zawsze to co pisza na etykiecie sie sprawdza zależy od poziomu hcg . Najlepiej zrobic test w trakcie spodziewanej miesiączki a najlepiej zrobic badanie bhcg ( badania krwi)
jeśli miałaś przerwę dłuższą niż zalecana powinnaś zastosować 7 dniowy okres zapobiegawczy czyli stosować dodatkowe zabezpieczenie, ciąża jest mało prawdopodobna ale możliwa zrób test po ok tygodniu-dwóch lub z krwi wtedy będzie wiadomo wcześniej
 
Witam, ja mam podobną sytuacje. Były święta i zapomniałam do domu rodzinnego wziąć następnego opakowania tabletek. Ostatecznie powinnam w sobotę wziąć pierwszą z kolejnego opakowania, a wzięłam wczoraj- wtorek, dzisiaj wzięłam drugą. Zaznaczę jeszcze najistotniejszy fakt, że wczoraj miałam stosunek- co prawda partner nie skończył we mnie, ale coś mnie tknęło (po fakcie) żeby poczytać jak to do końca jest z ta wydłużoną przerwą i czy 2-3 dni różnicy coś robi....no, ale człowiek po fakcie to sobie może..tragedii nie będzie jak będzie ciąża :) Intryguje mnie jedna rzecz, czy tak od razu po tych 8 dniach przerwy od razu w tym 9 może być od razu owulacja, jajeczkowanie? tak jakoś szybciutko ?
 
z mojego doświadczenia testy nie pokazują tak wczesnej ciąży sama robiłam w 3 tyg i wyszła blada kreska wcześniej również robiłam i nic wiec nie zawsze to co pisza na etykiecie sie sprawdza zależy od poziomu hcg . Najlepiej zrobic test w trakcie spodziewanej miesiączki a najlepiej zrobic badanie bhcg ( badania krwi)
 
Rozwiązanie
Do góry