reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wygaśnięcie umowy przed upływem 12 tygodnia

z@t

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2014
Postów
2 431
Witam serdecznie
Moja sytuacja wygląda tak: moja umowa ( od 4 miesięcy) wygasa 18 lipca. W tym tygodniu dowiedziałam że jestem w ciązy, w dniu wygaśnięcia umowy będzie to niecały 7 tydzień. Pracodawca nie musi mi przedłużać umowy do dnia porodu. Czy jeżeli pójdę na L4 to czy będzie mi przysługiwał zasiłek chorobowy? Czy po porodzie będę mogła ubiegać się o zasiłek macierzyński? Proszę o poradę poniewaz to bardzo trudna sytuacja, nie mogę zostać bez tych środków, a szukanie teraz nowej pracy na szybko jest nieuczciwe.
 
reklama
Nie, nie zamierza. Byłam zatrudniona na normalną umowę o pracę ale wiedziałam że na moje miejsce wróci moja poprzedniczka. Wiem że moge iść na L4 przed końcem umowy i pobierać świadczenia z Zusu, ale zastanawiam się czy moge cokolwiek zrobić aby po porodzie mieć chociaz zasiłek macierzyński. Mogę sama płacić składki zdrowotne? czy muszę miec choćby umowę zlecenie do dnia porodu?
 
hej a nie mozesz porozmawiac z szefem zeby przedluzyl Ci umowe do dnia porodu a ty bedziesz sama placic skladki ? ja bylam zatrudniona na umowe zlecenie i w grudniu wygasala mi umowa a porod w kwietniu i poprosilam szefowa i poszlysmy na ten uklad ze ja place skladki
 
olciaa doprecyzuj proszę: babka za mnie przyjdzie dokładnie 18 lipca, czyli on mi przedłuża umowę do dnia porodu, ja idę na L4 żeby ZuS a nie pracodawca płacił "pensję" ? tak?a ja sama z tego płacę składki?
 
już wiem! mogę go poprosić o umowę zlecenie prawda?Jeśli będę dostawała pencję netto i jeszcze z tego odprowadzała składki to malutko tego zostanie:( Olcia, a dostawałaś na tej umówionej "umowie" pensję brutto czy netto? od czego odprowadzałaś składki?
 
nie :) popros go o przedluzenie tej umowy co masz teraz bo na uz to jest kicha ja dostawalam macierzynskiego 150zl wiec wiesz :) ja mialam od samego poczatku umowe zlecenie wiec nie mogla mi dac umowy o prace :) dostawalam normalna pensje z czego ona zabierala sobie skladke 400zl nie wiem ile ty placisz tej skladki :) zagraj mu na uczuciach ja bylam beksa w ciazy i nawet taka sprawa i ryczalam jedyne co to mi zwiekszyla pensje na papierku bo myslalam ze qiecej dostane a ze oni przy macierzynskim 12msc wstecz odliczaja wiec to mi go... dalo a tobie da to o wiele wiecej :) szef tez czlowiek moze Cie zrpzumie i bedzie ugodoqy trzymam kciuki za Ciebie :)
 
no malutko Ci zostanie ale to takie panstwo cos za cos :/ ja to jeszcze liczylam ze z ubezpieczenia dostane cos no ale takie cuda to tylko w pzu
 
Moja sytuacja wygląda tak: moja umowa ( od 4 miesięcy) wygasa 18 lipca. W tym tygodniu dowiedziałam że jestem w ciązy, w dniu wygaśnięcia umowy będzie to niecały 7 tydzień. Pracodawca nie musi mi przedłużać umowy do dnia porodu.
Nie musi, ale może.

Czy jeżeli pójdę na L4 to czy będzie mi przysługiwał zasiłek chorobowy?
Tak. Tak długo jak będzie Apni z tego powodu niezdolna do pracy.

Czy po porodzie będę mogła ubiegać się o zasiłek macierzyński?
Nie. Nie będzie Pani ubezpieczona w dniu porodu.
 
reklama
Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Pracodawca przedłużył mi umowę do końca urlopu macierzyńskiego z porozumieniem stron ze wygasa po urlopie.
 
Do góry