reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wygląd piersi po karmieniu

Częste mężowe masaże ;) ;D :laugh:

Karmiłam przez 3,5 roku - z obydwu piersi.. podczas karmienia nosiłam stanik dobrze podtrzymujący biust.. nie mam rozstępów choć piersi zmniejszyły mi się o 3 rozmiary.. może troszkę opadły ;) ale się o nie nie potykam :laugh:

Ćwiczenia na biust:
- pompki :Uklęknij na podłodze. Oprzyj się na kolanach i rozstawionych na szerokość barków dłoniach. Łokcie są delikatnie gięte. Staraj się rozluźnić szyję i patrz w dół.
Bardzo ważne przy wykonywaniu pompek jest napięcie wszystkich mięśni. Wciągnij brzuch, jednocześnie pamiętając o napięciu pośladków. Ciało od kolan do barków powinno stanowić linię prostą .Weź głęboki wdech, ugnij łokcie i zbliż tułów do podłoża. Zrób wydech i wróć do pozycji wyjściowej.
Ćwiczenie powtórz od 5 do 8 razy. Postaraj się wykonać 2 serie. Oddychaj równomiernie, nie zapominając o prawidłowej sylwetce.
- odwodzenie ramion w bok [rozpiętki] ołóż się na plecach, pamiętając aby przylegały dokładnie na całej długości do podłoża. Zegnij kolana i wciągnij brzuch. Unieś ramiona delikatnie ugięte w łokciach, wraz z ciężarkami, na wysokość klatki piersiowej . Weź głęboki wdech i opuść ramiona jak najdalej w bok, napinając mięśnie klatki piersiowej (łokcie są zawsze delikatnie ugięte). Postaraj się ściągnąć łopatki, pamiętając, aby plecy miały kontakt z podłożem. Powracając do pozycji wyjściowej, zrób wydech.Zamias ciężarków mogą być butelki z wodą.
- przywodzenie ramion :Stań w rozkroku, ugnij kolana. Stopy skieruj na zewnątrz. Plecy trzymaj prosto, wciągnij brzuch i napnij pośladki. Wyciągnij ramiona, lekko ugięte w łokciach, przed siebie na wysokość klatki piersiowej .Chwyć ciężarki. Napnij mięśnie ramion oraz klatki piersiowej. Następnie szerokim, półkolistym ruchem postaraj się przybliżyć łokcie tak, aby znalazły się na wysokości talii Powróć do pozycji wyjściowej. Nie zapomnij o równomiernym oddechu i trzymaj się prosto.
- przenoszenie ramion za głowę ołóż się na plecach, pamiętając żeby przylegały dokładnie do podłoża. Zegnij kolana i wciągnij brzuch. Unieś ręce (delikatnie ugięte w łokciach) wraz z ciężarkami przed siebie na wysokość ud. Rozluźnij mięśnie karku i patrz w górę. Następnie przenieś rękę wraz z ciężarkami za głowę, napinając mięśnie klatki piersiowej . Robiąc wydech, przenieś ramię do pozycji wyjściowej, pamiętając że łokcie są zawsze delikatnie ugięte. Wykonuj to ćwiczenie na przemian prawą i lewą ręką.

A jeżeli chodzi o biust pomaga jeszcze polewanie biustu naprzemian raz cieplą i raz zimną wodą, jest wtedy lepsze ukrwienie i elastyczność skóry. Używaj dodatkowo spacjalnych kremów do biustu.

Pozdrowionka :)
 
reklama
Zmniejszenie biustu o 3 rozmiary wcale mnie nie pociesza ;) chyba będę miała wklęsłe dwójki ;) Zobaczymy jak to będzie bo jeszcze ciągle karmię mojego małego ssaka
 
o rany...ale mnie ania77 rozbawiłaś z tymi wklęsłymi dwójkami ;D ;D ;D ;D ;D...BIG LOL. Mi się wydaje, że piersi optycznie się zmniejszają po karmieniu, bo nie są już takie jędrne...tylko zwisają sobie bardziej lub mniej....taka nasza rola....wykarmić ssaka i już. Kobiety mają piersi dla dzieci, do karmienia i do zabawy dla swojego faceta (też dziecko ;D). Mi po karmieniu 1 synka staniczki zrobiły się luźniejsze od góry, a teraz karmie drugiego i hmm... hehehehehe. Nie wiem czy masaże są dobre podczas karmienia...podobno nie wolno masować ruchami okrężnymi, ze względu na kanaliki mlekowe, a już na bank nie wolno uciskać i ściskać. Mój mąż raczej woli nie ryzykować i więcej patrzy niż robi....ale gałki mu się czasem wykrecają ::) :p i mówi, że niedługo to będzie tylko jego zabawka :laugh: :laugh: :laugh:
Dzięki za porady i ćwiczenia ;)
 
Agawa! Tak długo karmiłaś..o rany ::). To może każdy rok karmienia to minus 1 rozmiar...to ja bym nie mogła karmić 3 lat, bo bym była jak deska z małym sękiem. Miłej nocy. Pa kobitki ;)

 
No to ciekawa jestem jak moje bedą wyglądać mój mały brzdąc do 5 miesiąca ssał z obu piersi, a od piątego ssie tylko z lewej i prawa jest znacznie! mniejsza od lewej. Jak czytam wasze posty to się lekko przeraziłam, bo planuje do roku maluszka karmić a co później...
 
Dominika2000 don't worry. Ja do niedawna też miałam jedną pierś troszkę większą (produkowała więcej mleczka). Zaczęłam synkowi częściej dawać z tej mniejszej i teraz jest odwrotnie, ta co była mniejsza jest większa (produkuje wiecęj pokarmu) hahahaha..Tak więc przestałam się przejmować. Zamierzam karmić na pewno do skończenia 6 m-cy ( a to już za chwilkę) ...może do końca 7 m-cy. Jestem już zmęczona i chyba mam "braki" w organiźmie. P.S. Nie wiem dlaczego u niektórych kobitek zostaje różnica w wielkości piersi, a u niektórych nie po skończeniu karmienia :(. U mnie nie jest duża ta róznica, więc się nie przejmuje. Jak któraś z Was ma mniej szczęścia to może lepiej pogadać z położną od laktacji? Ugh...parno okrutnie, a ja właśnie dostałam 1 okresik po porodzie ::), więc umieram...Pozdrówka ;)

 
Moja siostra jest "płaska".Spod bluski widać wybrzuszenie na 1 cm, a na jego czubku sutek. Siostra ma 3 synów, wszystkich trzech karmiła piersią i wtedy piersi jej rosły do miseczki 3!!! Obecnie znowu jest płaska i nawet nie ma śladu ani rozstępu! Kobieta z gumy, normalnie!
 
Avocado2 fajnie, że napisałaś o siostrze, tzn. że ma małe piersi i że wykarmiła 3 synów. TO JEST DOWÓD NA TO, ŻE WIELKOŚĆ PIERSI NIE MA ŻADNEGO ZNACZENIA W KARMIENIU DZIECKA !!! Ja posłuchałam teściowej jak karmiłam pierwszego synka i podałam mieszankę...bo ona stwierdziła, że mały się nie najada, gdyż mam małe piersi (wtedy rozmiar C) ;D ;D ;D. Teraz myślę, że poprostu była złośliwa (jest), bo sama nie umiała wykarmić dzieci z lenistwa i własnej głupoty. KOBITKI NIE SŁUCHAJCIE NIKOGO I POSTĘPUJCIE TAK JAK WAM INTUICJA PODPOWIADA !!! Teraz mam drugiego synka i karmię piersią do tej pory, co prawda nie samą piersią, ale mam mleczko i zanosi się na to, że po małych kryzysach laktacja będzie się trzymała na poziomie zadowalającym. Zastanawiam się, czy nie pokarmię dłużej niż planowałam....lubię i trochę dlatego, żeby odegrać się na mamusi :p...no i dla dobra mojego baboczka ;D ;D ;D. Trzymajcie się! ;)
 
Witam, mam rocznego synka, juz od dłuższego czasu zauważyłam że moje piersi są nierówne, nie dlatego że maluch lubi bardziej jedna pierś, poprostu karmię go w nocy często z tej samej, teraz jedną mam rozmiaru D z wieloma rozstępami a drugą C bez rozstępów,wiem że nie zmniejszę tej piersi ale czy waszym zdaniem mogę powiekszyć mniejszą poprzez częstrze karmienie?a może jest jakiś inny sposób
 
reklama
WITAM !!! MAM TAKI SAM PROBLEM !!!MOJA HANIA MA JUŻ ROK I 4MIESIĄCE I DALEJ JĄ KARMIĘ NA PRZEMIAN RAZ Z JEDNEJ RAZ Z DRUGIEJ NIE WIEM CZY TO JUZ TAK ZOSTANIE :sad: NIE JESTEŚ SAMA:tak: MOŻE MY MONIE TAK MUSIMY MIEĆ CO??????????? POZDRAWIAM
 
Do góry