reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wygląda, że zakażenie nowym wariantem koronawirusa - Omicronem bardziej niebezpieczny dla dzieci

No wlasnie omikron nie oszczedza ozdrowiencow a przy delcie bylo jakies 6 MC spokoju. Oby u synka przeszlo lagodnie, zdrowka .
Niestety u Nas coraz gorzej wlasnie Z dziecmi, w ciagu tygodnia hospitalizacjie covidowe wzrosly o 34%. Doroslych stabilnie a Z dziecmi gorzej🤦

No właśnie.
Znam dziecko, które teraz zaraziło się ponownie po 2 miesiącach ... Masakra. Licho nie śpi.

Czy po pozytywnym teście można otrzymać informację zwrotną o wariancie, ktoś wie?
 
reklama
codziennie monitorował dzieci pulsoksymetrem. Podpinałam nawet w nocy. Rozmiawialam z lekarzami jak saturacja spadała.
Jaką saturację lekarz dopuszczał u dzieci?
Mnie ciężko zbadać poziom 4latce, mam wrażenie że urządzenie wariuje idzie w górę i dół na zmianę.
 
No właśnie.
Znam dziecko, które teraz zaraziło się ponownie po 2 miesiącach ... Masakra. Licho nie śpi.

Czy po pozytywnym teście można otrzymać informację zwrotną o wariancie, ktoś wie?
Z tego co wiem to jakis minimalnym procent jest sprawdzanych wariant wiec raczej trudna sprawa.
W klasie corki chlopak tez czekal ze szczepieniem Bo byl ozdrowiencem . Mial covid, lekko przeszedl w sierpniu a teraz zlapal znowu ,swieta spedzil w szpitalu Bo powiklaniem covida bylo zapalenie miesnia sercowego.
 
Niestety ja tez mam 3 latka w domu i jeszcze daleko do szczepienia. Cala reszta rodziny zaszczepiona, uwazamy ale wiadomo, to niekoniecznie wystarczy ... A Ty .. moze Uda sie przyjsc kolejna dawke za jakis czas. Biorac POD uwage jak przeszlas to bardziej na delte wyglada.
niestety jeden lekarz powiedział, że za 3 m-ce dopiero mogę się zaszczepić. Przez najbliższy miesiąc ze względu na leczenie i tak nie mogę się zaszczepić.
Mam cichą nadzieję, że to był jednak Omikron, bo my naprawdę jesteśmy mocno wyizolowani. Tylko coś mocno zakaźnego mogło nas chwycić. Czas pokaze
 
No właśnie.
Znam dziecko, które teraz zaraziło się ponownie po 2 miesiącach ... Masakra. Licho nie śpi.

Czy po pozytywnym teście można otrzymać informację zwrotną o wariancie, ktoś wie?
test pcr nie daje ci jasności, potrzeba sekwencjonowania. Są jednak testy przeciwciał, które mogą pokazać czy delta czy Omikron. Ale muszą być zrobione na początku infekcji, bo Omikron wymyka się testom
 
@JASS nie mam możliwości edycji postu to pisze nowy. Mam w domu pediatryczny pulsoksymeyr, bo mam wcześniaka. Jest dosc dokładny. Saturacja u dziecka poniżej 92, tylko musi się dłużej utrzymywać, ok godziny. Jak dziecko śpi, to saturacja się zmienia. U syna spadała przy gorączce do 89. Ale to trwalo chwilę potem rosło. Czasem przestawał oddychać i go budzilam. Majaczył przy gorączce mimo, że termometr nie pokazywał temperatury a dziecko było rozpalone. Przy gorączce też mocno tętno przyspieszało nawet do przeszło 140. Były chwile grozy, czasem pół nocy nie spałam.

@arona nie strasz mnie, bo moja malenka już i tak ma nierówno pracujące serducho. Tak, boje się bardzo i jeszcze długo będę się bała. U nas ja przywleklam covida do domu. Od lekarza albo ze sklepu. Dlatego zamierzamy nawet zakupy jeszcze rzadziej robic
 
Ja zaniosłam najgorzej. Mam fajnego pediatrę, dzwoniła co 2 dzień.
Hej, sorki że się wtrace. U nas też.mielismy covid potwierdzony testem na początku stycznia. Ja też znioslam.najgorzej, jednak dzieci też ok 3 dni się źle czuły (22 i 8 miesięcy). Wiesz może,.jakie powikłania mogą wystąpić u dzieci, zwłaszcza maluchów?
 
Destino pomyslam o delcie Bo ona sie bardziej uparla na doroslych , omikron szczepionym doroslym daje lekkie objawy lub wcale , gorzej znowu Z dziecmi 🤦no oczywiscie nie zgadniesz... Oby wszystko u was bylo dobrze ❤️
U Nas teraz ogrom zakazen(Wlochy) ale naprawde wokol wszyscy poszczepieni i glownie slysze o katarze albo i to nie. Naprawde widac, ze szczepienia dzialaja !
Syna kolegi Z klasy mama zmarla na covid Bo zaszczepic sie nie chciala 😔 odkad to sie stalo , drugi kolega , ktoremu ojciec zaszczepic sie nie pozwala ma jakas traume🙁 , syn mowi, ze Boi sie wszystkich, usiadl w koncie Sam, Z nim nie gada ... Podobno bardzo chce sie zaszczepic ale tata nie pozwala. Masakra co ten chlopak przezywa....
 
Hej, sorki że się wtrace. U nas też.mielismy covid potwierdzony testem na początku stycznia. Ja też znioslam.najgorzej, jednak dzieci też ok 3 dni się źle czuły (22 i 8 miesięcy). Wiesz może,.jakie powikłania mogą wystąpić u dzieci, zwłaszcza maluchów?
wiem tylko o zniszczonych płucach i pimsie, ale są i wylewy, Helenka ma brzydka wysypkę na buzi, te wysypki też są przerażające. Zresztą ja ogólnie bojaźliwa ostatnio jestem
 
reklama
Do góry