reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyjazd do Holandii

P

Patusia188

Gość
Witam mamusie ;)
Jestem w 7 miesiącu ciąży , mniej więcej po nowym roku planuje się wyprowadzić do swojego chłopaka do Holandii. W sierpniu kończę 18 lat.
Chciałabym się dowiedzieć jak w Holandii jest z ubezpieczeniem , lekarzem , meldunkiem itp. Nie zamierzam tam pracować, tylko mój chłopak-pracuje legalnie przez pośrednika.
Mogłybyście mi doradzić ?? żeby ten wyjazd miał ręce i nogi żeby nie było problemów z lekarzem bo wiadomo że małe dziecko trzeba szczepić itp.
Dziękuje z góry za pomoc ;*
 
reklama
absolutnie nie ma zadnych problemow jezeli twoj chlopak ma mieszkanie to sie meldujecie wszyscy i placicisz ty i twoj chlopak ubezpieczenie ok 100 euro dziecko ma za darmo tzn.od rodzicow , karte szczepien bierzesz z pl i idziesz tutaj do CV i juz , dostajesz list kiedy masz sie stawic z dzieckiem i idziesz ............naprawde wiem ze z pl to sie wydaja trudne ale my wszystkie to przechodzilysmy i jakos nam leci bez wiekszych problemow.
podstawa jest mieszkanie i praca bo bez tego to ciezko ))
Pozdraiwam jak cos to pisz napewno dziewczyny odp na twoje pytania
 
Odnowię wątek.
Po nowym roku chcę razem z mężem i z dzieckiem wyjechać do Holandii. Mąż właśnie załatwia sobie pracę na ciężarówkach - ja narazie pracy tam nie szukam, -mam synka i nie bardzo sobie to wszystko wyobrażam na początek.
Ale ...
Jeśli trafiłaby mi się praca typu: sprzątanie lub opieka nad domem/dziećmi np u żydowskich rodzin - skusiłabym się gdyby warunki (czas pracy) dałoby się jakoś dostosować do szkoły i pracy męża.
Czy jest możliwość podjęcia tego typu pracy w Holandii? wiem że w USA (tam mieszka mój brat) nie ma z tym większego problemu - taka praca nie jest trudna do znalezienia.
A jak to wygląda w Holandii?
 
Do góry