reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyjazd do Niemiec

reklama
Hej, hej, jest tu ktoś jeszcze? Jestem o krok od wyjazdu do Niemiec, mnóstwo pytań i obaw, a pogadać nie ma z kim. :-)
 
Amandae hej tu malo kto zaglada zajrzyj moze na glowny watek :tak:
a kiedy planujecie wyjazd? i do jakiego miasta?..

Wszystkiego najlepszego dla coreczki bo chyba dzis ma swoje pierwsze urodzinki :-):-)
 
Witam was serdecznie
smile.png

Razem z meżem zastanawiamy się czy wyjechać do Niemiec na stałe czy pozostać w Polsce.Może zacznę od poczatku mamy 7 letnią córeczkę, która właśnie zaczęła naukę w klasie pierwszej ja niedawno dostałam papiery potwierdzające pochodzenie Niemieckie. Proszę mi powiedzieć, jak wygląda sytuacja na miejscu,jeżeli zjawię się w Niemczech, jak długo muszę czekać na mieszkanie socjalne?Czy muszę je sama znaleźć?Czy podstawą dostania mieszkania socjalnego jest wcześniejszy meldunek? Jak wygląda sprawa z pracą w Niemczech dla Polaka?Nie znamy języka niemieckiego, . Na początku wiem, że nie będzie łatwo, będziemy musieli skorzystać z pomocy państwa. Proszę o odpowiedź.Sama już sie w tym wszystkim gubie nie wiem od czego zacząć i czy w ogóle wszystko zaczynać? Proszę o jakiekolwiek rady z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
Na mieszkanie socjalne czeka się czasami ponad pół roku i aby je dostać musisz mieć ku temu podstawy, np. jedno z was musiałoby być zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotny i mieć przyznane SGBII (rodzaj statusu bezrobotnego). Wszystkie formalności załatwia się na początku za pomocą meldunku, taki dokument jest najważniejszy i najlepiej wyrobić go sobie od razu po przyjeździe na miejsce. Jeśli oboje nie znacie języka będzie wam trudno, ja wiem sama z doświadczenia, bo jestem tutaj od kilku miesięcy i mimo jakichś tam podstaw zablokowałam się absolutnie. Jeśli macie podwójne obywatelstwo to w urzędzie pracy przysługuje wam bezpłatny kurs językowy, który trwa pół roku, chyba że odbywa się w trybie przyspieszonym. Taki kurs to podstawa do podjęcia pracy. Zdarzają się ogłoszenia, w których poszukuje się osób mówiących w języku polskim albo angielskim i niemiecki jest "mile widziany", ale to zależy o jaką pracę chcecie się starać. Na Twoje wątpliwości czy i w ogóle zaczynać tutaj odpowiem, że warto, bo nawet jeśli początki są bardzo trudne to państwo jest o wiele bardziej przychylne zwykłemu obywatelowi niż Polska np. Pozdrawiam. Jeśli masz jakieś pytania to pisz na mój nr gg 6574567
 
Do góry