reklama

Wyjazd z dzieckiem z Polski do Szwecji

Temat na forum 'Mamy ze Szwecji' rozpoczęty przez Kinia1, 16 Sierpień 2011.

1. Kinia1

Kinia1 Wrześniowa mama '10

Witam. Mam pytanie do mam mieszkających w Szwecji. Już w niedługim czasie ja, mój mąż i nasza córcia będziemy wyjeżdżać na stałe do Szwecji. Problem w tym, że nie wiem jak mam wszystko pozałatwiać dla niespełna rocznego dziecka, Chodzi mi o to czy muszę wyrobić paszport czy dowód? A może jedno i drugie? Jak to jest z pobytem stałym? Dodam, że będziemy jechać do teściowej, więc będzie legalna praca i mieszkanie. Będę wdzięczna za każdą informację.

2. Svensonka

Svensonka Fanka BB :)

Dziecko musi miec wlasny paszport to akurat jesli nie ma roku bedzie mial tymczasowy na rok a pozniej po roczku dziecka bedziesz mogla wyrobic mu paszport w polskim konsulacie w sztokholmie lub gdy bedziesz na wakacjach w pl nie mam pojecia ile tam trwa ale w szwecji okolo 2-4 tyg. Musisz miec akt urodzenia dziecka akt malzenstwa i meza ze soba. zdjecie i plankiet wszystko jest wypisane na stronie polskiego konsulatu.powodzenia w szwecji

3. reklama
  4. m_ktosia

m_ktosia Gość

kinia 1 i jak mieszkasz juz w Szwecji? nie wiem co z dowodem ale paszport poprostu jest lepszy, na wakacje moze bedziesz chciala gdzies wyskoczyc, po co komu teraz dowod na dziecko?
    a w szwecji wszystko na luzie pozalatwiasz, jesli sie zarejestrujesz w urzedzie dla bezrobotnych to ci wszystkie papiery za darmo z polskiego na szwedzki przetlumacza :tak:
    powodzenia!

Poleć forum