reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyjazd z dzieckiem z Polski do Szwecji

Kinia1

Wrześniowa mama '10
Dołączył(a)
4 Marzec 2010
Postów
1 873
Miasto
Doncaster,UK
Witam. Mam pytanie do mam mieszkających w Szwecji. Już w niedługim czasie ja, mój mąż i nasza córcia będziemy wyjeżdżać na stałe do Szwecji. Problem w tym, że nie wiem jak mam wszystko pozałatwiać dla niespełna rocznego dziecka, Chodzi mi o to czy muszę wyrobić paszport czy dowód? A może jedno i drugie? Jak to jest z pobytem stałym? Dodam, że będziemy jechać do teściowej, więc będzie legalna praca i mieszkanie. Będę wdzięczna za każdą informację.
 
reklama
Dziecko musi miec wlasny paszport to akurat jesli nie ma roku bedzie mial tymczasowy na rok a pozniej po roczku dziecka bedziesz mogla wyrobic mu paszport w polskim konsulacie w sztokholmie lub gdy bedziesz na wakacjach w pl nie mam pojecia ile tam trwa ale w szwecji okolo 2-4 tyg. Musisz miec akt urodzenia dziecka akt malzenstwa i meza ze soba. zdjecie i plankiet wszystko jest wypisane na stronie polskiego konsulatu.powodzenia w szwecji
 
kinia 1 i jak mieszkasz juz w Szwecji? nie wiem co z dowodem ale paszport poprostu jest lepszy, na wakacje moze bedziesz chciala gdzies wyskoczyc, po co komu teraz dowod na dziecko?
a w szwecji wszystko na luzie pozalatwiasz, jesli sie zarejestrujesz w urzedzie dla bezrobotnych to ci wszystkie papiery za darmo z polskiego na szwedzki przetlumacza :tak:
powodzenia!
 
Do góry