reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wykres cyklu staraczki 35+

hanka_karaś

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Październik 2018
Postów
52
Rozpoczynam właśni starania o pierwsze dziecko, w tym roku skończyłam 35 lat. To mój drugi wykres i no właśnie pytanie do tych bardziej doświadczonych w tych wszystkich obserwacjach. Co mogę z tego wyczytać? Pierwszy wykres wyglądał podobnie, bez zaznaczonej owulacji. Domyślam się, że wykres może podobnie wyglądać u 20latki, jak i u 35latki... Tyle, że ja mam trochę mniej czasu na starania :( pomocy!!
Link do: Wykres Dni Płodnych i Owulacji Użytkowniczki OvuFriend
 
reklama
Przede wszystkim z podejściem, że musisz to mała szansa. Stres to najgorszy wróg. Przy staraniach seks co 2-3 dni i duuużo spokoju :) jaki masz termometr? Kiedy mierzysz temp i jak śluz?

Kwas foliowy. Plus przegląd u ginekologa. Najlepiej po lub w okolicach owu.
Powodzenia :)
 
Dolaczam sie do wypowiedzi Mamafasolki. Stres to najwiekszy wrog. Tak samo uwazam, przytulanko co 2-3 dni i pelny relaks. Mam 36 lat i jestem w 8 miesiacu ciazy. To moje pierwsze dziecko. Glupio mi przynac, ale to kompletna wpadka. Lekarz powiedzial ze raczej nie zajde w ciaze (hiperprolaktynemia) wiec nie zabezpieczalismy sie juz rok czasu, okres zanikl mi na ok 5 miesiecy przed zrobieniem testu. Bylam w szoku, juz myslalam, ze macierzynstwo nie bedzie mi dane. Dlatego moja rada to nie nakrecaj sie za bardzo, bys nie wpadla w jakas obsesje. Idz do ginekologa, zrob odpowiednie badania, potem monitoring cyklu. Pamietaj, ze nic na sile. Jak mi sie udalo to tobie tez.
Pozdrawiam i zycze szybkiego zafasolkowania;););)
 
Z wykresu na razie niestety nic się nie da wyczytać, masz termometr z 2 miejscami po przecinku? Przy staraniach polecam do tego jeszcze obserwacje śluzu. Powodzenia:)
 
Ja z wykresu tez jeszcze nic nie widze..chociaz jakis skok tam byl ale czy mozna to nazwac owulka.. no trudno wlasnie.. tak jak dziewczyny pisza.. nie spinaj sie i nie nastawiaj.. duuuuuuzo luzu i czerp przyjemnisci z seksu ;) nie wszystko zawsze wychodzi mechanicznie ;)
 
Ja zaczynałam się starać o pierwsze dziecko dokładnie w Twoim wieku. Udało się w 6 cyklu. Teraz mam 37 lat staram i się o drugie :)
Z Twojego cyklu nic nie wynika, tj. nie ma owulacji. Jeden taki cykl w roku może zdarzyć się u każdej kobiety, ale jeżeli to już drugi to ja bym poszła do gina, bo szkoda czasu. Może coś trzeba wyregulować w organizmie.
Ja też polecam jeszcze obserwację śluzu oraz testy owulacyjne.
Tu link do mojego wykresu

Link do: Kalendarz owulacji - dowiesz się jak obliczyć dni płodne!

uVN6p1.png
 
cześć! ja bym się zbytnio nie sugerowała wykresami. Po pierwsze, temperaturę trzeba bardzo dokładnie mierzyć, o tej samej porze, w łóżku, wiarygodnym termometrem. Po drugie, ja tak właśnie mierzyłam i w tym cyklu ovu nie wyznaczyło mi w ogóle owulacji, nie miałam wyższej temperatury w drugiej fazie, a test mam dodatni.

A, też mam 35 lat i naoglądałam się tych wzorcowych cykli i moim zdaniem nic z nich nie wynika.
 
Przede wszystkim z podejściem, że musisz to mała szansa. Stres to najgorszy wróg. Przy staraniach seks co 2-3 dni i duuużo spokoju :) jaki masz termometr? Kiedy mierzysz temp i jak śluz?

Kwas foliowy. Plus przegląd u ginekologa. Najlepiej po lub w okolicach owu.
Powodzenia :)
termometr mam specjalny owulacyjny kupiłam. no i staram się mierzyć zgodnie z zasadami o tej samej porze, od razu po przebudzeniu. A ze śluzem to różnie.

A przegląd u ginekologa to taki standard zrobić, czy jakieś bardziej zaawansowane badania?
 
reklama
Dolaczam sie do wypowiedzi Mamafasolki. Stres to najwiekszy wrog. Tak samo uwazam, przytulanko co 2-3 dni i pelny relaks. Mam 36 lat i jestem w 8 miesiacu ciazy. To moje pierwsze dziecko. Glupio mi przynac, ale to kompletna wpadka. Lekarz powiedzial ze raczej nie zajde w ciaze (hiperprolaktynemia) wiec nie zabezpieczalismy sie juz rok czasu, okres zanikl mi na ok 5 miesiecy przed zrobieniem testu. Bylam w szoku, juz myslalam, ze macierzynstwo nie bedzie mi dane. Dlatego moja rada to nie nakrecaj sie za bardzo, bys nie wpadla w jakas obsesje. Idz do ginekologa, zrob odpowiednie badania, potem monitoring cyklu. Pamietaj, ze nic na sile. Jak mi sie udalo to tobie tez.
Pozdrawiam i zycze szybkiego zafasolkowania;););)
dzięki :) i przy okazji gratulacje. A jak znosisz ciążę?:)
 
Do góry