reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wykres cyklu staraczki 35+

Ja zaczynałam się starać o pierwsze dziecko dokładnie w Twoim wieku. Udało się w 6 cyklu. Teraz mam 37 lat staram i się o drugie :)
Z Twojego cyklu nic nie wynika, tj. nie ma owulacji. Jeden taki cykl w roku może zdarzyć się u każdej kobiety, ale jeżeli to już drugi to ja bym poszła do gina, bo szkoda czasu. Może coś trzeba wyregulować w organizmie.
Ja też polecam jeszcze obserwację śluzu oraz testy owulacyjne.
Tu link do mojego wykresu

Link do: Kalendarz owulacji - dowiesz się jak obliczyć dni płodne!

uVN6p1.png

dziękuję za te słowa - dodają dużo otuchy i nadziei :) i serdecznie gratuluję, że Tobie się udało. Wrzucisz jeszcze raz link do swojego wykresu, bo nie wiem czemu, ale jak klikam na Twój link do wykresu, to przekierowuje mnie na mój wykres. Który to cykl starań o drugie maleństwo?
 
reklama
dzięki :) i przy okazji gratulacje. A jak znosisz ciążę?:)
Pierwsze 3 miesiacy byly tragiczne. Choc nie wymiotowalam to nudnosci po prostu sciely mnie z nog. Nie moglam sie skoncentrowac na niczym, do tego ta zgaga. 2 trymestr byl super, czulam jakbym mogla gory przenosic. Mialam duzo energi. Teraz koniec 8 miesiaca i juz samopoczucie gorsze. Brzuch juz dosc duzy i jest ciezko cokolwiek zrobic kolo siebie.
Kochana, zycze Wam powodzenia. Jesli wszystkie wyniki oboje macie dobre to to juz polowa sukcesu. Bez stresu, bez niepotrzebnych negatywnych emocji. Moja znajoma tez dlugo starala sie o dziecko (36lat). Kupila sobie testy owulacyjne i robila je co dziennie o stalej porze. Jej ginekolog powiedzial, ze po 35 roku kobieta ma coraz czesciej cykle bez owulacyjne. I chyba to prawda, bo przez 2 miesiace zaden test nie byl pozytywny a w 3 miesiacu tak i kilka tyg temu urodzila slicznego synka. Takze glowa do gory. Kup sobie kwas foliowy i faszeruj tez nim partnera,heheheh
Czekamy na pozytywne wiesci od Ciebie
Pozdrawiam;););)
 
termometr mam specjalny owulacyjny kupiłam. no i staram się mierzyć zgodnie z zasadami o tej samej porze, od razu po przebudzeniu. A ze śluzem to różnie.

A przegląd u ginekologa to taki standard zrobić, czy jakieś bardziej zaawansowane badania?

Co do śluzu, to ważne jest żeby obserwować codziennie, bo skok temp. powinien być właśnie po szczycie śluzu. Poza tym przy staraniach to właśnie śluz pokaże Ci, czy szykuje się owulacja, bo najlepszy czas na starania jest przed skokiem temperatury, zanim jeszcze śluz zmieni się na ten gorszego typu.
 
Rozpoczynam właśni starania o pierwsze dziecko, w tym roku skończyłam 35 lat. To mój drugi wykres i no właśnie pytanie do tych bardziej doświadczonych w tych wszystkich obserwacjach. Co mogę z tego wyczytać? Pierwszy wykres wyglądał podobnie, bez zaznaczonej owulacji. Domyślam się, że wykres może podobnie wyglądać u 20latki, jak i u 35latki... Tyle, że ja mam trochę mniej czasu na starania :( pomocy!!
Link do: Wykres Dni Płodnych i Owulacji Użytkowniczki OvuFriend
 
Do góry