reklama

Wykres ovufriend

Temat na forum 'Staramy się' rozpoczęty przez ewix124, 19 Sierpień 2015.

1. ewix124

ewix124 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam czy może jest osoba ktora moglaby mi doradzić czy mój wykres jest prawidłowy?

2. karola1986-21

karola1986-21 Dream it. Wish it. Do it.

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    wg mnie owulacje miałaś póżniej, tak gdzie jest duży skok temperatury, 18 dc.

a zapisywalaś temperaturę od 1 dc, bo chyba program miał za mało danych z poczatku cyklu i błędnie wyznaczył temperaturę podstawową.

Ostatnia edycja: 19 Sierpień 2015
  3. reklama
  4. ewix124

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Z tym ze czułam ból dokladnie tak jak wyznaczył program

5. dmuchawiec

dmuchawiec lipcóweczka'09,

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    tak, jak napisała poprzedniczka,przy takiej ilości danych (zbyt małej ilości) pierwszy dzień wyzszej temperatury to 19dc.

Ostatnia edycja: 20 Sierpień 2015
  6. ewix124

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Od tego cyklu bede mierzyła caly cykl

7. bejbi

bejbi Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    a czym mierzysz? ja mierzę 2 cykl Cyclotest'em2Plus
    a zapisujesz też obserwacje nt. śluzu?

8. ewix124

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja mierze termometrem elekronicznym. I zapisuje obserwacje sluzu

9. karola1986-21

karola1986-21 Dream it. Wish it. Do it.

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ale ból jajnika nie jest wyznacznikiem owulacji, wyznacznikiem owulacji jest skok temperatury i po nim faza wyższych temperatur, owulacje można potwierdzić jeszcze badaniem poziomu progesteronu w 7/8 dniu po owulacji.

Ja starałam się o dziecko 14 miesięcy więc trochę tego wszystkiego przerobiłam. ;-)

moje rady to:

- mierz temperaturę codziennie o tej samej godzinie (ja mierzyłam pod językiem, zwykłym termometrem elektronicznym, nawet nie miał 2 miejsc po przecinku, tylko jedno a pomimo tego pięknie wszystko było widać na wykresie)
    - poprzeglądaj sobie wykresy owulacyjne, jak one wyglądają, że najpierw temp utrzymuje się na mniej więcej stałym poziowmie, przed samą owulką spada by potem skoczyć o minimum 0,2 stopnia, potem jest faza wyższych temperatur, trwa to ok 14 dni i temp spada i pojawia się @.

- obserwuj śluz, przed samą owulacją powinien być ciągnący się i przypominać białko jajka kurzego

- kup sobie na allegro testy owulacyjne (bo są o wiele tańsze, gdybym ja miała kupować przez ten rok testy w aptece to bym z torbami poszła) :) wtedy będziesz wiedziała czy owulacja się zbliża , gdy dwie kreski na teście są tak samo mocne to znaczy, że poziom LH jest wysoki i PRAWDOPODOBNIE owulacja wystąpi w ciągu 24-48 h

no to chyba by było na tyle, jak coś to pytaj!!!!

powodzenia

10. reklama
  11. ewix124

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Temperature mierze zawsze o tej samej godzinie.sprawdzam śluz. Tylko wydaje mi się ze z jego ilością jest problem. Brzuch mnie zaczyna ćmić i @ bedzie idealnie w terminie

12. happybeti

happybeti show must go on...

Najlepsze odpowiedzi:
    30
    Koleżanka używała mikroskopu owulacyjnego . Wydatek ok 100 zł, a nie jednorazowy. Tak precyzyjnie dzięki niemu udało jej się nie tylko zajść w ciążę w zaplanowanym miesiącu, ale i "trafić " w płeć dziecka - miała córeczkę, chciała następnego- synka :tak:.

Poleć forum