reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wykres ovufriend

reklama
wg mnie owulacje miałaś póżniej, tak gdzie jest duży skok temperatury, 18 dc.

a zapisywalaś temperaturę od 1 dc, bo chyba program miał za mało danych z poczatku cyklu i błędnie wyznaczył temperaturę podstawową.
 
Ostatnia edycja:
tak, jak napisała poprzedniczka,przy takiej ilości danych (zbyt małej ilości) pierwszy dzień wyzszej temperatury to 19dc.
 
Ostatnia edycja:
ale ból jajnika nie jest wyznacznikiem owulacji, wyznacznikiem owulacji jest skok temperatury i po nim faza wyższych temperatur, owulacje można potwierdzić jeszcze badaniem poziomu progesteronu w 7/8 dniu po owulacji.

Ja starałam się o dziecko 14 miesięcy więc trochę tego wszystkiego przerobiłam. ;-)

moje rady to:

- mierz temperaturę codziennie o tej samej godzinie (ja mierzyłam pod językiem, zwykłym termometrem elektronicznym, nawet nie miał 2 miejsc po przecinku, tylko jedno a pomimo tego pięknie wszystko było widać na wykresie)
- poprzeglądaj sobie wykresy owulacyjne, jak one wyglądają, że najpierw temp utrzymuje się na mniej więcej stałym poziowmie, przed samą owulką spada by potem skoczyć o minimum 0,2 stopnia, potem jest faza wyższych temperatur, trwa to ok 14 dni i temp spada i pojawia się @.

- obserwuj śluz, przed samą owulacją powinien być ciągnący się i przypominać białko jajka kurzego

- kup sobie na allegro testy owulacyjne (bo są o wiele tańsze, gdybym ja miała kupować przez ten rok testy w aptece to bym z torbami poszła) :) wtedy będziesz wiedziała czy owulacja się zbliża , gdy dwie kreski na teście są tak samo mocne to znaczy, że poziom LH jest wysoki i PRAWDOPODOBNIE owulacja wystąpi w ciągu 24-48 h


no to chyba by było na tyle, jak coś to pytaj!!!!


powodzenia
 
Temperature mierze zawsze o tej samej godzinie.sprawdzam śluz. Tylko wydaje mi się ze z jego ilością jest problem. Brzuch mnie zaczyna ćmić i @ bedzie idealnie w terminie
 
reklama
Koleżanka używała mikroskopu owulacyjnego . Wydatek ok 100 zł, a nie jednorazowy. Tak precyzyjnie dzięki niemu udało jej się nie tylko zajść w ciążę w zaplanowanym miesiącu, ale i "trafić " w płeć dziecka - miała córeczkę, chciała następnego- synka :tak:.
 
Do góry