reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wykres temperatury- intepretacja

MamaMartyna

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2020
Postów
23
Cześć,

jestem mamą dwójki dzieci, staramy się o trzecią dzidzie.
Od półtorej roku karmię piersią, jeszcze nie bylo miesiączki od porodu, stąd zaczęłam mierzyć temperaturę, żeby wiedzieć, czy owulacja jest w ogóle możliwa. Miesiąc wcześniej temperatura była praktycznie na stałym, niskim poziomie.
W tym miesiącu było jednak inaczej. Odnotowałam skok temperatury. Wykres w załączniku. Z tego co się dowiedziałam z różnych aplikacji, wynika, że owulacja była 10.09. Ja czułam ją w nocy z 9.09 na 10.09 - ból w lewym jajniku. 07.09 współżyliśmy z mężem.
Do dzisiaj nie mam miesiączki, test ciążowy dzisiaj wyszedł negatywny. Czy jest możliwe, że jeszcze jest za wcześnie na test ciążowy? Jeżeli chodzi o śluz, jest wilgotno, jest rozciągliwy, czasami lepki, kremowy lub przezroczysty.
 

Załączniki

  • Screenshot_20230925_145724_Premom.jpg
    Screenshot_20230925_145724_Premom.jpg
    161,9 KB · Wyświetleń: 370
reklama
Minęło już 15 dni więc test jest wiarygodny. Skok temp nie zawsze oznacza owulację. Poza tym skoro staracie się o dziecko to może przydałaby się wizyta u lekarza najpierw. I czasami nie wystarczy kochac się raz.
 
Nie obserwowałam tak dokładnie kiedyś cyklu, jedynie sprawdzałam, czy cykle są regularne i kiedy mogą wystąpić dni plodne. Normalnie cykl trwał 26 dni.
 
Nie obserwowałam tak dokładnie kiedyś cyklu, jedynie sprawdzałam, czy cykle są regularne i kiedy mogą wystąpić dni plodne. Normalnie cykl trwał 26 dni.
No to zakładając, że teraz faza lutealna trwa tyle samo to już powinnaś dostać okres. Ja i tak proponuje wizytę u lekarza, żeby sprawdził czy ta owulacja w ogóle u Ciebie wystąpiła.
 
Cześć,

jestem mamą dwójki dzieci, staramy się o trzecią dzidzie.
Od półtorej roku karmię piersią, jeszcze nie bylo miesiączki od porodu, stąd zaczęłam mierzyć temperaturę, żeby wiedzieć, czy owulacja jest w ogóle możliwa. Miesiąc wcześniej temperatura była praktycznie na stałym, niskim poziomie.
W tym miesiącu było jednak inaczej. Odnotowałam skok temperatury. Wykres w załączniku. Z tego co się dowiedziałam z różnych aplikacji, wynika, że owulacja była 10.09. Ja czułam ją w nocy z 9.09 na 10.09 - ból w lewym jajniku. 07.09 współżyliśmy z mężem.
Do dzisiaj nie mam miesiączki, test ciążowy dzisiaj wyszedł negatywny. Czy jest możliwe, że jeszcze jest za wcześnie na test ciążowy? Jeżeli chodzi o śluz, jest wilgotno, jest rozciągliwy, czasami lepki, kremowy lub przezroczysty.
W ciąży nie powinien nastąpic po owulacji spadek temp, a u Ciebie na wykresie taki spadek jednodniowy jest 🤔
 
reklama
Tak wiem, roznica jest 0.2 stopnia. Tylko, że jest to dalej w tym pasie wyższych tenperatur, bo normalnie temperatura wynosiła u mnie 36.22...
 
Do góry