reklama

Wykryte PCOS na jednym jajniku, na drugim torbiel

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez mloda1212, 6 Kwiecień 2016.

1. mloda1212

mloda1212 Zaciekawiona BB

Witajcie. Jakis czas temu pisałam do was bo podejrzewalam u siebie ciążę.
    W koncu po miesiecznym oczekiwaniu na lekarza dostalam sie, poszlam na usg wczoraj i okazalo sie ze mam 3 torbiele. Na lewym jajniku jeden 4 cm z echem (nie wiem o co chodzi) a na prawym dwa, 4 cm i 3 cm. Lekarz określił prawy jajnik jako policystyczny.
    Jestem zalamana bo mam dopiero 21 lat i chcialabym za okolo 5 lat zalozyc rodzine, miec dzieci....
    Czy to oznacza ze mam PCOS ?
    Wiem ze tego sie nie da leczyc. Nie zabezpieczalam sie od 3 lat i teraz rozumiem dlaczego nie było ciąży :(
    Slyszalam rowniez ze PCOS zwieksza szanse na poronienie i utrudnia zajscie w ciążę.
    Jakie są szanse przy tej chorobie ze jednak się zajdzie? Jestem zrozpaczona . Tego bym sie w zyciu nie spodziewala.
    Do tego mam wykryta jakas petle jelit w zatoce Duglasa co mnie najbardziej przeraza bo wyczytałam ze to moze oznaczac raka jajnika...
    Boje sie potwornie. Nie tak wyobrażałam sobie swoje zycie... nie w tym wieku.
    Tak bardzo chcialabym miec dzieci :(
    Teraz się martwię że nigdy nie zostanę mamą....
    W jakim wieku najlepiej starać się o dziecko z tą chorobą? Kiedy są największe szanse na ciążę? Boję się że gdy bede chciala zalozyc rodzine mając 30 lat to mi się nie uda....

Napisane na Xperia SP w Forum BabyBoom

2. sylwinia

sylwinia Zaciekawiona BB

Torbiele ma wiele kobiet i rozumiem Twój smutek, ponieważ sama na to cierpię. Miesiączki czasami bywają bardzo bolesne, że aż mnie wygina w pół. Dzieci jeszcze nie mam, ponieważ nie mamy z mężem stabilnej sytuacji finansowej..

Zagalopowałaś się bardzo, nie ma sensu zamartwiać się, wiem że to jest trudne.
    Z doświadczenia wiem, że warto pójść do paru ginekologów, bo zawsze mogą się mylić. Więc na razie stop z domysłami i spekulacjami i na trzeźwo podejdź do tematu, głowa do góry :)

3. reklama
  4. mloda1212

Bylam dzisiaj u ginekologa i moje obawy sie potwierdzily. PCOS ... ale nie to mnie martwi. To przy tym co jest na lewym jajniku to pikuś... wykryto mi torbiel z echem. Do tego petle jelit w zatoce douglasa ... nie wiem co to oznacza ale z tego co wyczytalam to raka jajnika.
    No i niestety ... lekarz tez ma takie podejrzenie... wyslal mnie na markery nowotworowe i ponowne USG. Juz caly swiat mi sie zawalil...
    A jeszcze 2 miesiace temu myslalam ze zostanę mamą bo mam objawy ciążowe...

5. sylwinia

sylwinia Zaciekawiona BB

Trzymam kciuki za pozytywne dla Ciebie wyniki badań, oby okazało się, że to nie to. Trzymaj się ciepło!

6. mloda1212

Krew oddana. Teraz tylko czekac na cud w wynikach.
    Lekarz w sumie nie powiedzial mi wprost ze to podejrzewa, slyszalam ze jak jest jakas dziwna torbiel to trzeba to sprawdzić na wszelki wypadek... a ja juz jestem przerazona ze mam raka. Mam cichą nadzieje ze bedzie dobrze.
    Najbardziej przeraza mnie fakt utraty jajnika. Jeden prawy jest policystyczny, a na lewym jest wlasnie ta dziwna torbiel. Boje sie ze nigdy nie urodze dzieci

7. sylwinia

sylwinia Zaciekawiona BB

Napisane na Xperia SP w Forum BabyBoom[/QUOTE]
    Musisz się trochę uspokoić, zobacz że przesadzasz trochę :) wiem że to jest niebezpieczne, smutne i chcesz mieć dzieci, ale naprawdę nigdy nic nie wiadomo. mojej ciotce cały czas się robiły torbiele, taka endometrioza na całego i urodziła piątkę dzieci :)

Uśmiechnij się, mam nadzieję, że wszystko się ułoży :)

8. mloda1212

Musisz się trochę uspokoić, zobacz że przesadzasz trochę :) wiem że to jest niebezpieczne, smutne i chcesz mieć dzieci, ale naprawdę nigdy nic nie wiadomo. mojej ciotce cały czas się robiły torbiele, taka endometrioza na całego i urodziła piątkę dzieci :)

Uśmiechnij się, mam nadzieję, że wszystko się ułoży :)[/QUOTE]
    Dziękuję :)
    Piątkę? To tylko pogratulować :D

9. sylwinia

sylwinia Zaciekawiona BB

Niestety endometrioza to chyba sprawa genetyczna :) ale i z tym można mieć dzieci :)

10. reklama
  11. mloda1212

Pcos też niby sie dziedziczy, a u mnie w rodzinie nie ma :D
    Zapomniałam napisać, marker nowotworowy HE 4 wyszedl w normie , wynik 41.8 :)

12. sylwinia

sylwinia Zaciekawiona BB

Super wiadomość zatem :))

Poleć forum