reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wylezane cuda 2016

Widzę ze wy juz powoli kończynie KP! Ja bym chciała karmić jak najdłużej tym bardziej ze pokarmu mam dużo ale boje sie jak to bedzie po moim powrocie do pracy juz za miesiąc [emoji20]a niestety chcąc nie chcąc muszę wracać [emoji20]
Póki co tydzień temu zaczęliśmy rozszerzanie diety! Jedliśmy juz marchewkę, dynie, brokuł i pasternak! Marchewkę zjada ale bez szału pozostałe smakują bardzo szczególnie pasternak! W przyszłym tygodniu dołożymy rownież owoce! Zjadamy juz cały słoiczek 125g na raz [emoji3]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja już gotuje dla małego :) wczoraj zrobiłam krupniczek.

Dordaw potrzeba czasu. Mi Mikołaj zasypiał przy piersi, ale przy butelce teraz też zasypia, tylko musi zjeść całą. To cały proces przyzwyczajania :)

Też mnie przerażało robienie butelki, Mikołaj tak często się budził w nocy. Ale słuchaj to chyba pierś ma znaczenie bo już 3 noce, czyli w sumie odkąd się nie kp to budzi się tylko 2 razy z czego tylko raz je mleko! Budzi się około 2, daję mu 150 ml, a później jak się budzi to go przytulam i daję smoczka. I śpi już do 6:00. Zobaczymy jak będzie dalej. Zawsze wieczorem szykuje sobie dwie butelki z wodą. Jedną wstawiam do podgrzewacza, a drugą obok. W pojemniku mam wymierzone łyżeczki mleka, więc jednym zamachem wsypuje całość. Jak jesteśmy po I karmieniu to wstawiam drugą butelkę do podgrzewacza w razie czego :)
U nas tez pasternak bardzo smakował ale za to szpinak był z zaciśniętymi dzislami.
Ja tez gotuje zupki albo rosolek, kupnik, zupkę rosolowo-jarzynowa z zacierka, a raz w tyg jest słoiczek tak zeby zrobić choć raz obiad pod nas :) ostatnio pomidorówke dałam mu spróbować i nawet smakowała :) ale nie dużo i na moim przecierze ;)
 
reklama
ja dzisiaj kupiłam mrożone warzywa i je zblendowałam, ale Mikołaj miał odruch wymiotny. Chyba z powodu kalafiora :) A można dawać zupę ogórkową czy nie bardzo?

Zawzięłam się i od dwóch dni rano ćwiczę. Nie chodzi mi o schudnięcie, ale o to żebym miała jędrniejsze ciało. Mały leży na macie i zmieniam mu zabawki a ja ćwiczę obok niego z Mel B :) Odstawiłam pierś i zjadłam kanapkę z cebulą! Była przepyszna!!!!!!
 
No ja też daje już prawie wszystko tylko zastanawiam się czy mogę już jej dać do jedzenia normalne zupy takie co ja sama jem
 
No ja też daje już prawie wszystko tylko zastanawiam się czy mogę już jej dać do jedzenia normalne zupy takie co ja sama jem
Ja tak samo jak Hope. A swoje po 6 tym miesiącu tylko oczywiście delikatne i niedoprawione aż tak. Reszta może doprawić sobie na talerzu (czytaj tatus) :)
 
To i ja już powoli będę dawac.
Spróbuj jaka będzie reakcja. Mój odkąd daje moje zupki nie bardzo chce te ze słoiczka :) ja na początku dawalam rosolek z ziemniaczkami, krupnik a teraz robie juz kluseczki z zacierki i jarzynowa z selerem, marchewka pietruszka lub pasternakiem. No i więcej to na razie nie dasz. Dalam młodemu skosztować pomidorowej i barszczu (domowego) i było też ok aż piszczy żeby mu dawać :)
 
Spróbuj jaka będzie reakcja. Mój odkąd daje moje zupki nie bardzo chce te ze słoiczka :) ja na początku dawalam rosolek z ziemniaczkami, krupnik a teraz robie juz kluseczki z zacierki i jarzynowa z selerem, marchewka pietruszka lub pasternakiem. No i więcej to na razie nie dasz. Dalam młodemu skosztować pomidorowej i barszczu (domowego) i było też ok aż piszczy żeby mu dawać :)
Moja to w ogóle piszczy żeby dawać wszytko co Tylko my jemy heh
 
reklama
Nafoczka a na czym robisz te zupy? na wywarze miesnym czy warzywnym? Ja mojej Mai blenduje ostatnio sama warzywa ale w ogole nie chce ich jesc. Najchetniej to by sloiki tylko jadla... Lepsze w smaku sa bo ja tych blendowanych warzyw nie doprawiam a moze troche powinnam...

n59y6iye227k1jnm.png
 
Do góry