reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wylezane cuda 2016

Właśnie to samo powiedziała rehabilitantka, że dzieci w ten sposób stymulują sobie błędnik i to jest bardzo pozytywne. Więc mnie uspokoiła :)
A na rehabilitacji dobrze, mały wytrzymuje 1/2h a później płacze. Ale zaczął już czasem sam przybierać pozycję czworaczą i się buja. Teraz uczę go siadać z tej pozycji.

Mikołaj budzi się tylko raz w nocy ale wstaje o 5:30! Ostatnio czuje się bardzo zmęczona. Wczoraj z nim pospałam godzinkę, akurat nikogo nie było w domu i czułam się przeszczęśliwa, że udało mi się odpocząć.

Zaczęliśmy budowę domu w końcu, tak bardzo się cieszę! Spróbuję wysłać Wam zdjęcie Mikołaja bo ja mam zawsze z tym problem. A Wy pokażcie swoje maluchy :)
Hope Wikus tez kręcił głowa. Teraz ma etap strasznego piszczenia a starszy mu w tym wtóruje.
Co do wstawania to mamy identycznie po 5 ale już ok 8.30 jest kolejne spanie.

Wikus wczoraj świętował ze jest zdrowy ale pamietalismy o dzieciach "w kolorowych skarpetkach
 
reklama
@Hope a jak uczysz siadac z pozycji czworaczej?

Maja tez ta pozycje przybiera ale neurolog mowila ze jeszcze ma rece i brzuch za slabe i poki co jej nie utrzyma. Rzeczywiscie chwile sie pobuja i koniec. Ahh jak ja zazdroszcze budowy domu. Teraz zaluje ze w bloku mieszkanie kupilismy :)

Sliczny Wikus [emoji7] o co chodzi z tymi skarpetkani?

A tak u nas wyglada jedzenie chrupka:

1490296770-aaaaaa.jpeg


n59y6iye227k1jnm.png
 
@Hope a jak uczysz siadac z pozycji czworaczej?

Maja tez ta pozycje przybiera ale neurolog mowila ze jeszcze ma rece i brzuch za slabe i poki co jej nie utrzyma. Rzeczywiscie chwile sie pobuja i koniec. Ahh jak ja zazdroszcze budowy domu. Teraz zaluje ze w bloku mieszkanie kupilismy :)

Sliczny Wikus [emoji7] o co chodzi z tymi skarpetkani?

A tak u nas wyglada jedzenie chrupka:

1490296770-aaaaaa.jpeg


n59y6iye227k1jnm.png
Maja tez jest prześliczna i chyba grzecznie sza niż mój ananas. Jemu juz z oczu źle patrzy :)
Chrupki najgorzej jak są wtarte we włosy :)


Skarpetki są założone w geście solidarności z dziećmi z trisomią 21. Przedwczoraj był światowy dzień dzieci z ZD :) nam się udało "wyrwac" chorobie wiec cenie tym bardziej :)
 
Jak chce wyslac zdjęcie z telefonu to mi wyskakuje info, że jest zbyt mało pamięci. Nie rozumiem :(
Spróbuję z laptopa.

Dordaw Maja jest coraz ładniejsza! Ja nie lubię jak te chrupki zasychaja :) z rąk to trzeba skrobac :):):) jeżeli chodzi o siadanie to jak jest już w pozycji czworaczej to jedną nóżke delikatnie wpycham do środka (zeby docelowo była przed Mikołajem ), a drugą nogę delikatnie podnoszę tak żeby była zgieta w kolanie i żeby stopa dotykała podłoża , w tym czasie jedna ręka (ta przy nodze, którą wpycham do środka) dotyka podłoża i Mikołaj się na niej opiera, a drugą rękę odrywa. Nie wiem czy pisze zrozumiale :) Rehabilitantka Nam tak pokazała.

Budowa super, ale dużo chcemy zrobić sami i jest przy tym dużo bardzo dużo pracy w błocie i piachu. Pomagam jak Mikołaj śpi, a na dworzu śpi długo :) wieczorem padam na twarz. Ale cieszę się, że mam swój wkład.
 
Jak chce wyslac zdjęcie z telefonu to mi wyskakuje info, że jest zbyt mało pamięci. Nie rozumiem :(
Spróbuję z laptopa.

Dordaw Maja jest coraz ładniejsza! Ja nie lubię jak te chrupki zasychaja :) z rąk to trzeba skrobac :):):) jeżeli chodzi o siadanie to jak jest już w pozycji czworaczej to jedną nóżke delikatnie wpycham do środka (zeby docelowo była przed Mikołajem ), a drugą nogę delikatnie podnoszę tak żeby była zgieta w kolanie i żeby stopa dotykała podłoża , w tym czasie jedna ręka (ta przy nodze, którą wpycham do środka) dotyka podłoża i Mikołaj się na niej opiera, a drugą rękę odrywa. Nie wiem czy pisze zrozumiale :) Rehabilitantka Nam tak pokazała.

Budowa super, ale dużo chcemy zrobić sami i jest przy tym dużo bardzo dużo pracy w błocie i piachu. Pomagam jak Mikołaj śpi, a na dworzu śpi długo :) wieczorem padam na twarz. Ale cieszę się, że mam swój wkład.
Jeśli masz w telefonie lub kompie funkcje zmiany rozmiaru to musisz zmniejszyć fotke bo nie przejdzie
 
Słodkie te Wasze dzieciaczki [emoji3]

Dordaw karmisz jeszcze piersią? Jeśli tak to ile razy dziennie! U nas jest jakiś kryzys - albo przez idące żabki Mała nie bardzo chce ssać cyca albo juz powoli sie odstawia bo zasmakowała w słoiczkach! Starsza tak zrobiła - jak miała 6,5 miesiąca to powiedziała koniec maminemu mleczku [emoji20]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
DSCN6782.JPG
chyba się udało :)

Ja jestem bardzo zadowolona z odstawienia kp. Udało Nam się bez żadnych problemów.

Mój maluch jest śmieszny :) Jak jest u kogoś i chce do mnie to zaczyna płakać z takim żalem i mowić mama :) Ostatnio zostawiłam go z teściową, jak wróciłam i mnie zobaczył to się rozpłakał i powiedział mama :) Najbardziej mi się śmiać chciało jak stałam w kolejce w sklepie, a moja mama została z nim na zewnątrz i podeszła do szyby. Obserwowałam go i widziałam jak się rozgląda po tym sklepie, aż w końcu jego oczy spotkały się z moimi i zaczął płakać i mówić mama, musiałam wyjść ze sklepu :) Fajne są takie chwile, jeszcze ten płacz jest taki inny :)
 

Załączniki

  • DSCN6782.JPG
    DSCN6782.JPG
    566,1 KB · Wyświetleń: 55
No w koncu sie udalo :D jaki fajny smieszek blondynek :) Mai tez powoli blond wlosy zaczynaja rosnac.

@Yvonne ja tak w 90% karmie mlekiem sztucznym a piers daje tylko do snu i do drzemek bk nie wiem jak ja inaczej uspic a nie chce nosic na rekach choc czasami musze. Jak jej zeby dolne szly to nie chciala piersi za bardzo. Teraz tez bym juz najchetniej odstawila i probuje powoli usypiac bez piersi ale ciezko nam to idzie, szczegolnie w dzien i w nocy.

No te dzieci nasze juz coraz bardziej kontaktowe. Moja ostatnio taka troche zlosnica jest bo wystarczy ze jej zabiore cos czym sie nie powinna bawic lub znikne z pola widzenia i jest placz. Najlepiej jakbym siedziala przy niej ciagle na macie i zabawiala.

Z tymi chrupkami to tragedia, ja pozniej pod kranem myje. [emoji6]

n59y6iye227k1jnm.png
 
Cisza u Nas :(

Mikołaj zaczął pełzać do przodu, ale musi bardzo tego chcieć, żeby zacząć :) Podnosi się też cały czas do pozycji czworaczej. No i wczoraj zauważyłam, że idzie pierwszy ząb:)!!! Duma mnie rozpiera :) nie moge się doczekać, aż wyjdzie cały! Rano pierwsze co zrobiłam to zajrzałam do buzi :)

Chciałabym sprzedać pessar, bo kupiłam ale go nie wykorzystałam i nie wiem jak to zrobić. Nie wiem czy dobrym pomysłem jest założyć wątek na forum. Może ktoś się zgłosi.
 
reklama
Cisza u Nas :(

Mikołaj zaczął pełzać do przodu, ale musi bardzo tego chcieć, żeby zacząć :) Podnosi się też cały czas do pozycji czworaczej. No i wczoraj zauważyłam, że idzie pierwszy ząb:)!!! Duma mnie rozpiera :) nie moge się doczekać, aż wyjdzie cały! Rano pierwsze co zrobiłam to zajrzałam do buzi :)

Chciałabym sprzedać pessar, bo kupiłam ale go nie wykorzystałam i nie wiem jak to zrobić. Nie wiem czy dobrym pomysłem jest założyć wątek na forum. Może ktoś się zgłosi.
Napisz po prostu dziewczynom na watku o szyjkach. Może ktoras bedzie chętna :)
 
Do góry