reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymiary dziecka ;)

CzaryMary123

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Styczeń 2018
Postów
26
Hej
Dziewczyny jestem w 30tc. Wczoraj na wizycie z usg wyszlo ze główka dziecka jest na 33tc. Lekarka nie mówiła ze coś jest źle. Ale w domu zaczęłam sie nad tym zastanawiać, czy któraś tak miala?? Co to moze znaczyc?
 
reklama
Rozwiązanie
Martwi mnie troche to ze wszędzie granicą jest te 2tyg roznicy. A u mnie jest az 3 tyg. Musze dopytac polożnej o to.
Przestan ja tez mialam 3 tyg no przeciez wezmiesz piecoro dzieci na to samo usg w tym samym tyg i kazde bedzie inne.Przeciez nikt nie jest taki sam ona ma swoje wymiary zakodowane;) Tak samo jak sa tabelki a jedno dziecko np chodzi szybko bardzo a drugie bardzo pozno mimo ze sie dobrze rozwijaja i wtedy tabelki sa o d rozbic:)
Hej
Dziewczyny jestem w 30tc. Wczoraj na wizycie z usg wyszlo ze główka dziecka jest na 33tc. Lekarka nie mówiła ze coś jest źle. Ale w domu zaczęłam sie nad tym zastanawiać, czy któraś tak miala?? Co to moze znaczyc?
Na tym etapie ciąży dzieci rosną już bardzo indywidualnie, także nie przejmuj się. Gdyby coś było nie tak, lekarz poinformowałby o tym :)
 
Hey! U nas na usg pod sam koniec ciąży było 5 tyg. różnicy między główka i brzuszkiem. Lekarz nawet zapytał, czy mąż ma dużą głową. Gdy urodziłam okazało się, że synek ma faktycznie spora głowę, a ciało dość szczupłe. Do tej pory głowa jest większa, ale rośnie równomiernie na siatkach centylowych. Z uwagi na inne rzeczy musiałam isc z synem do neurologa i neurolog powiedział, że syn ma głowę po mnie :D opowiadam moja historie dla żartu. Na tym etapie ciąży wymiary dziecka się zmienia. Jednak jeśli okaże się, że główka jest duża to nie ma czym się przejmować. Każdy ma inną urodę. Pozdrawiam.
 
To zupelnie normalne:-)
Moj synek od 24 tyg mial główkę 3 tyg wieksza niz brzuszek.Lekarz mówił ze ma bardziej okragla niz jajowata.
I ze moze taka jego uroda albo któreś z nas tak mialo.I ze kazdy jest inny a usg to tylko glupia maszyna ktora ma zakodowane swoje wymiary:-).
I ze teraz rosnie np glowka poznie stanie w miejscu i bedzie rosnal brzuszek.
I ze jak donosze do konca to na pewno sie wyrówna.
I faktycznie poszlam w 38 tyg na wizytę i glowka idealnie do 38 tyg była.
:)
Urodził sie z mala ładna ksztaltna.
Dzieci juz pozniej rosna jak chcą. A co druga kobieta tak ma na usg:-).
Takze spokojnie lekarz musi obserwować .A wiekszymi glowkami i tak sie nie przejmuja tylko mniejszymi bardziej.
Ty urodzisz dziecko np 4 kg a kolezanka 3 kg i juz sa rozbieżności na tym samym usg ;)
 
Martwi mnie troche to ze wszędzie granicą jest te 2tyg roznicy. A u mnie jest az 3 tyg. Musze dopytac polożnej o to.
Przestan ja tez mialam 3 tyg no przeciez wezmiesz piecoro dzieci na to samo usg w tym samym tyg i kazde bedzie inne.Przeciez nikt nie jest taki sam ona ma swoje wymiary zakodowane;) Tak samo jak sa tabelki a jedno dziecko np chodzi szybko bardzo a drugie bardzo pozno mimo ze sie dobrze rozwijaja i wtedy tabelki sa o d rozbic:)
 
Rozwiązanie
Do góry