reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymiary i waga naszych słodkich Skarbów

Moniqa - a jakie to jest podlozne glowkowe ??? moja niunia jest ulozona poprzecznie - tzn. nozki po prawej stronie, a glowka po lewej :D ciekawe kiedy zechce sie obrocic???
 
reklama
Położenie główkowe podłużne to takie akurat do porodu (główką do dołu) :laugh: Mariczka też już tak leży i moja gin powiedziała że mało prawdopodobne żeby jeszcze dała radę się przekręcic i że to bardzo dobrze że tak leży :)

MoniQa gratuluję wymiarów Dawidkowi :laugh:
 
wszystko jasne :) moj gin ostatnio mi powiedzial, ze z tym przekrecaniem to nigdy nic do konca nie wiadomo. czasem jeszcze w 37 tygodniu moze sie przekrecic! Ines - twojej coruniu moze sie juz nie uda, bo taka duza ;)
 
Hej Mamuśki :) jeśli pozwolicie to i ja się troszkę pochwalę  ;)
Wczoraj  byłam na usg

Oto wymiary mojej Oleńki :))

BPD (wymiar dwuciemieniowy główki) 8,19 cm
OFD (wymiar potyliczno - czołowy) 10,43 cm
HC (obwód główki) 29,71 cm
AC (obwód brzuszka) 25,99 cm
FL (długość kości udowej) 6,05 cm
HL ( długość kości ramieniowej) 5,92 cm
FHR (czynność serduszka) 153

Waga ok 1700 g !!!!

Usg 30 tydzien + 2 dni

Tak wiec szykuje się nam długa chudzinka :) To pewnie po mnie (moje wymiary były takie : 57 cm i tylko 2400 g wagi )

O terminie nic nie piszę, ponieważ moja Malutka już w 6 miesiacu chciała wydostać się na świat - najważniejsze abyśmy spokojnie dotrwały do 38 tygodnia  - tak twierdzi mój gin :)
 
a teraz NINA:

BPD = 8,31
HC = 30,32
AC = 25,87
FL = 6,02
waga = 1800 g

dzidza rozwija sie tak, jak wg ostaniego USG czyli mamy 32 tc i 1 dzien.

jak widac ma chudy brzuszek i wogole jest chudzinka. ja juz oczyswiscie zaczelam sie martwic, jak obejrzalam wymiary w domu :( ale lekarz powiedzial, ze wszystko jest ok, wiec nie panikuje :D
 
Jejku moja Mariczka nie najstarsza a największa i najcięższa ::) Mam nadzieję jednak ze 4 kg nie przekroczy...
 
reklama
Dziewczyny gratuluję zdrowych, dorodnych dzidziusiów!! Nalezy sie tylko cieszyć ;) JA to z trwogą zawsze pytam o wagę synka, i chcę by był coraz cięższy, gdyby.... Na ostatniej wizycie wyszło że w 27 tyg, waży 1420 gram :)
 
Do góry