reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymiary i waga naszych słodkich Skarbów

witam wszystkie mamusie,
byłam od poniedziłaku w szpitalu, robili mi usg, według którego jeden dzidziuś waży 1350 g a drugi 1500 g, badanie robione było pod koniec 29 tygodnia
 
reklama
Nadja to chyba nie ma się czym trwożyć :), moja Niunia w 28 tygodniu wg ginka ważyła około 1300 g, ale wiem że różne dzieci różnie rosną. Jak mówi mój gin ta waga i tak może się 15 procent różnić od prawdziwej więc dzidziuś może być trochę większy, (albo) mniejszy)
Basiu całkiem spore już te Twoje Skarby. Mój mąż jest bliźniakiem i ma 186 cm, nikt by się nie domyślił, że kiedy się rodził miał tylko parę gram ponad 2 kg :).
 
To ja się dopisuję z kolejnymi wynikami :)

12/08/2006 wg OM 27w5. wg USG 28w4d
BPD ob. główki 72 (29w)
HC głowka 259 (28w)
AC ob. brzuszka 244 (28w4d)
FL nózka 54 (28w4d)
Ratio HC/AC - 1,06 (1,06-1,25)
Waga - 1250 g :D

Nadia według mojego to Ty masz grubaska ;D Czym Ty się kobitko zamartwiasz :)
Norma na 28 tc to ok 1200 g.- 1400 g., na 29 tc 1300 g. - 1600 g.

A o to fotka naszego łobuziaka :)

158259.jpg
 
loja pisze:
Leminko przecudny ten twój maluszek :) :) :) :)
Oj dziękuję :)
Przyznam się, że ciągle modlę się do Boga żeby tylko w teściową i w teścia się nie wrodził :-[ No straszne brzyduchy są tam wszyscy.... cała rodzinka 'teściów' :mad:
 
Leminka ojoj slodki ten Twoj lobuziak :) ... a co do wdawania .. moja mama calą ciaze "modlila sie" aby siostra nie chodzial jak jej tesciowa - teraz siostra tak chodzi ::) ... :D .. ja dlatego nic nie mowie ze nie chce zeby nie bylo na odwrot ;) .. oczywiscie to tylko tak wyszlo "smiesznie" u mojej mamy , ale .. ;) :D
 
Ines pisze:
No dziewczyny jestem po USG i nie wiem po kim moja córeczka tak rośnie ;) Ja jestem niziutka (158cm ok 52 kg przed ciążą)... więc chyba po mężu chociaż do wielkich też nie należy (178cm 75kg) ;D

Oto wymiary Mariczki:
BPD (wymiar dwuciemieniowy główki) 88,6mm
OFD (wymiar potyliczno - czołowy) 97,5mm
HC (obwód główki) 292,4 mm
ASD 83 mm
ATD 83 mm
AC (obwód brzuszka) 260,8 mm
FL (długość kości udowej) 59,7
FHR (czynność serduszka) 140

Waga ok 2100 gram!!!!

Wiek z USG 31 tygodni 3 dni :)
Termin z USG wyszedł 29.09 ale ja nic nie zmieniam :) I tak Mariczka urodzi się kiedy będzie chciała :)


Ines no to nasz bobas na 30 tydzien ciązy waga okolo 1700.......niedaleko od ciebie.......to moze i ja wczesnie urodze...hehehhehe
 
No teraz moge podac wymiary tak jak wy:

BPD(wymiar dwuciemieniowy główki) 82 mm
FL (długośc kości udowej) 58 mm
AC (obwód brzuszka) 254 mm

EFW (czyli waga) dokładnie 1668 g
położenie podłużne główkowe
 
reklama
no dobra,to teraz my :) jesteśmy właśnie po USG i po wizycie kontrolnej u pani dr.hm...moja pani ginekolog podczas ogladania wyników z USG została miło zaskoczona wielkoscią naszej córci :laugh: mój brzusio nie jest zbyt wielki,ale mała podobno tak.

jestesmy w 31 tc

FL(długość kości udowej) 62mm
AC(brzusio) 272mm
waga to 1851 g.
 
Do góry