reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymiary i waga naszych słodkich Skarbów

witajcie, my też jesteśmy po dzisiejszym usg, chłopaczki podobno duze, lekarz spytał nawet czy przypadkiem ciąża nie jest starsza niż jak wynika to z ostatniej miesiączki, podaje wymiary:
bliźniak 1 bliźniak 2
FL 62mm 58mm
obwód główki 302mm 296mm
obwód brzuszka 301mm 280mm
położenie główkowe miednicowe
wg usg ma 33 tygodnie i 4 dni 32 tygodnie i 4 dni (dzisiaj konczymy 31 tydzień)
waga 2200g 1900g
 
reklama
Basiu to juz duze te Twoje skarbeczki. Ja mam siostre blizniaczke i jak sie urodzilysmy to ja wazylam 1400g a moja siostra 1800, a urodzilysmy sie w 34 tyg. ciazy
 
Oj jakie szkrabiki juz duze są :) ... cos pieknego :) .. Gratulacje dziewczeta :)

Basiu to Ty juz ponad 4 kg nosisz :o .. a tu jeszcze do konca troche zostalo ;)
 
Byłam dziś na usg i jestem w szoku jaki moj dzidzi juz duuuuuzy, oto wymiary:
BPD: 95 (wymiar dwucieminiowy głowki)
HC: 320 (obwód główki)
AC: 318 (obwód brzuszka)
FL: 70 (długość kości udowej)
masa: 3100 g
Wdług usg to 36 tydzień, wg OM 35.
Lekarka powiedziala ze brzuszek sie obniza i urodze predzej, czyli ten termin na 01.10 to chyba przeskoczy na wrzesnień :) a przyzwyczailam sie do mysli że jestem październiczówką!!
 
Wszystko to jakies pokrecone jest... ja juz nie wiem komu wierzyc...
Pierwotnie termin mialam na 27.10, potem na 19.10, potem na 9.10, w koncu na 18.10 - podobno najbardziej prawdopodobny, bo okreslony na podstwie pierwszego usg w 7 tc., a nie kolejnych gdy dziecko rosnie we wlasnym indywidualnym tempie.
W zwiazku z tym tak naprawde to ja juz sama nie wiem, w ktorym tygodniu jestem, bo co lekarz to mowi inaczej, a mi wychodzi, ze zaczynam 35 tc. I tej wersji bede sie trzymac... ;)
Wymiary mojej coreczki (3 razy slyszalam, ze dziewczynka, a za 4 razem powiedzieli ze chlopak, wiec tez zglupialam kompletnie...) przelom 34 i 35 tc.:
BPD 91,3
HC 320
AC 360
FL 64,7
masa 2390g

Pozdrawiam wszystkie zakrecone i zdezorientowane Mamusie.
 
Żmijka, trzymaj się tego pierwszego USG i weź sobie poprawkę +/- 2 tygodnie w jedną i drugą stronkę. A tak naprawdę..dzieciaczki same zadecydują kiedy chcą na ten świat, ale myślę że już powinnyśmy być lekko przygotowane i zaczynać pakowanko :)) Ja zaczynam własnie małe (MAŁE?????!!!) pranie..oj zejdzie się z kilka dni z prasowaniem :))
 
Wczoraj byłliśmy u ginka. Nasza Niunia dobrze się rozwija. W 33 tygodniu ciąży waży około 2000 g, wymiary:
główka 85 mm
brzuszek 81 mm
dł kości udowej 64 mm :)
Wczoraj ładnie nam machała rączką z monitora :)
Termin wg ostatniego usg przesunął mi się z 27 października na 3 listopada, więc cały czas pod znakiem zapytania to czy jestem październikówką czy listopadówką :p
 
blubery - podobo nalezy patrzyc na termin z pierwszego usg, bo potem dzieci bardzo roznie sie rozwijaja. a poza tym mozesz i tak urodzic przed terminem. takze nie opuszczaj nas na razie :)
 
reklama
Do góry