reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymiary płodu 21t0d

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 419
Dzień dobry, dzisiaj byłam na wizycie. Niby wszystko ok, ale zastanawiają mnie wymiary dziecka. U mnie dzisiaj 21t0d. A w wymiarach znacznie odstaje brzuszek. Wszystkie inne są jakby wyprzedzał tydzień ciąży o 1 tydzień:
-BPD - 22W2D (90centyl)
- HC - 21w5d (81 centyl)
- AC - 20w4d (27 centyl)
- FL - 22w0d (75 centyl)

Za tydzień mam USG prenatalne. Z czego mogą wynikać te różnice?
 
reklama
Z tego że dziecko już w łonie matki rozwija się swoim tempem. Naprawdę nie popełniaj tego błędu co ja i nie zamartwiaj się na zapas. Nie analizuj tak dokładnie usg jeśli lekarz nie widzi problemu [emoji6] U Ciebie wymiary są jak najbardziej ok, różnica może wynosić nawet 2 tyg. U mnie np w 24 tc główka była o tydzień mniejsza. Później w 30 tc wszystko było idealnie, a już miesiąc później okazało się że mały jak by zaczął wolniej rosnąć bo ciąża była o 3 tyg młodsza. Urodził się przeciętnym zdrowym niemowlakiem. Wszystko jest ok ![emoji8]
 
dokładnie tak, nie zamartwiaj się, nie wymyślaj, bo dziecko sobie rośnie po swojemu, a jakie będzie to się okaże, myśl pozytywnie i skupiaj się na radosnych sprawach
 
Kochana wcale nie ma takich odchylen :D
Wszystko jest ok.
2 tygodnie to normalne.
Dzieci tylko na początku rosna idealnie później jak chca
Nikt nie jest taki sam.
Moj synek od 24 tyg mial główkę 3 tygodnie większa niz brzuszek..Lekarz obserwowal ale powiedzial zebym sie nie martwila bo co druga kobieta w ciąży tak ma i ze nie ma takich samych dzieci.:)
I ze synek ma bardziej glowke okrągła niz jajowata i moze taka uroda albo ktores z nas tak mialo
I ze usg tk tylko głupia maszyna.
I ma zakodowanw swoje wymiary.
A kazde dziecko jest inne.
I powiedział ze teraz rosnie glowka potem stanie w miejscu i bedzie rosnal brzuszek;)
I ze jak donosze do końca to pewnie sie wyrówna ladnie.
I faktycznie poszlam w 38 tyg na ostatnie usg i glowka idealnie do 38 tygodnia i wszystko inne tez.
Urodzil sie z mala kształtna glowka.
Wiec tak to wyglada :-)
 
Moja córka była o 4 tyg większa 21 tydz polowkowe a ona jakby 25 tydz później w 32 wpisane 36 tydz urodziła się dużą 4600g więc wiesz każde dziecko rośnie w swoim tempie.I nie analizuj nic w necie bo zwariujesz
 
Bardziej mnie zastanawiają te wymiary głowy i brzucha - czy to już można podejrzewać hipotrofie
 
Bardziej mnie zastanawiają te wymiary głowy i brzucha - czy to już można podejrzewać hipotrofie
Twój lekarz widział te wyniki i nic na temat hipotrofii nie powiedział wiec nie masz się czym martwić. Rozbieżności między główka, brzuszkiem i całą resztą do 2 tygodni zdarzają się dość często więc na spokojnie. Jeżeli cokolwiek będzie nie tak to lekarz Cię poinformuje.
 
reklama
Do góry