reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymioty przy zakrztuszeniu śliną

monia_26

Mama Kingusi :*
Dołączył(a)
24 Sierpień 2010
Postów
1 063
Miasto
świętokrzyskie
Witam wszystkie Mamy!

Otóż mam taki problem z moja 8miesięczną córką. Czasem po jedzeniu, niekoniecznie od razu (np. po ok. 1 godz.) zdarza jej się zwymiotować jak zakrztusi się śliną, tzn. leży, ślinka jej wpadnie tam gdzie nie powinna, ona to odkasłuje poczym zwymiotuje...zdarza jej się to od niedawna. Teraz ma dużo wiecej śliny, bo ząbkuje. Myślałam, że po prostu nie nadąża z połykaniem, krztusi się (ale bez niepokojących objawów typu sinienie itp.), ładnie odkaszlnie i chlust...oczywiście takie sytuacje zdarzają się powiedzmy raz na 3 dni. Wcześniej tak nie było, mimo tych zakrztuszen...


Czy to normalne? Dodam, że czasem jak siedzi i się zachłyśnie śliną to też potrafi zwymiotować... Proszę o radę.

Z góry dziękuję!
 
reklama
nie wiem czy cię to pocieszy ale moja córcia nap kiedy ma jakąś infekcję -katar,kaszel- to zawsze wymiotuje przy kaszlu bo flegma jaj zatyka gardełko,i to jest nawet po wyczyszczeniu noska.
jak była mniejsza to potrafiła wypić butlę mleka popic herbatka i też chlups,poprostu pozbywała się nadmiaru. lekarz powiedział ze przy kaszlu czy katarku u małego dziecka to normalne i nie powinnam się nie pokoić. tylko że u nas wymioty były codziennie szczególnie wieczorem lub jak kładłam mała spać.
 
Mialam podobny problem ,mala zjadla kaszke i za chwile wracalo wiecej niz zjadla.Problem sie nasilil kiedy sie slinila i zabkowala ,to tak jakby jamaustna byla bardziej wrazliwa.najmniejsze ziarenko ,zbyt duzy okruszek,powodowalo wymioty.Kiedy zeby wyrosly,zaczela jesc normalnie i problem minal .
 
Mój synek ma podobnie, czasem przez ślinkę, czasem jak paluszki pcha za głęboko (ząbkowanie!), czasem jak zje za dużo... ulewa i lekarz mówił, że nie ma się czym martwić! :))) Porozmawiaj z pediatrą, ale myślę, że to nic poważnego :) Podobno dzieci zwracając bardzo często też połykają to, co wraca do buzi (ma to nawet swoją nazwę :)))....
 
Wymioty u dzieci przy odksztuszaniu czegoś to rzecz normalna. Może się tak zdarzyć przy zaksztuszeniu sliną, przy zapaleniu oskrzeli ( gdy jest dużo wydzieliny) czy po oklepywaniu przy przeziębieniu. Dzieciaczki tak sobie radzą z zalegającą wydzieliną.
 
reklama
Miałam to samo wczoraj...bałam się że mi się zaraz udusi...tak się krztusiła że aż poczerwieniała i była zapłakana. Pierwsze dziecko i strach ogromny...
 
Ostatnia edycja:
Do góry