reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymowa trzylatka

u nas obecnie jest problem chyba tylko z R,rzadko przekręca inne literki.
Z początku też zamieniał sobie W na B
a najlepsze jest jak mówimy powiedz radio on "ladlo" a powiedz redio zet a on "ladjo zet" - tu uzyje J ,a le w samym radiu nie
a czy iść do lekarza?myślę,że nie zaszkodzi
 
reklama
Moje własnie nie umie dotknąć językiem do nosa/góry i w kąciki ust.Pokazuje jej,że tak się robi,ona popycha sobie palcem do góry,ale niespięga.
 
renka moze masz nieco racji...ale zobacz ile ty bledow robisz i to w takich podstawowych wyrazach...albo to jakis zart, albo nie wiem....
 
Cześć dziewczyny:-)
Proszę was nie bagatylizujcie problemu że jeszcze ma czas :no::no:
Mój synek ma 4,5 lat i ma problem z wymową:szok:.Również mówiłam jeszcze ma czas a na ten czas dostałam skierowanie do psychologa i neurologa :-(po za tym chodze z Gracjanem od około roku do logopedy bezpłatnie wystarczyło skierowanie od pediatry i jestem zadowolona bo są postempy.:-):-)Uważam jak bym szybciej zadziałała w tym kierunku to nie musielibyśmy teraz tego wszystkiego przechodzić:zawstydzona/y:
 
kita ja nie bagatelizuje..co prawda mojemu zdarza sie czasami jakies litery przekrecac ale mowi bardzo wyraznie, ladnie mowi litere "r", dobrze mu idzie z mowieniem naprawde dlugich i trudnych wyrazow...w porownaniu do rok starszego kuzyna to mowi rewelacyjnie... :) dlatego ciezki mi okreslic jaka jest norma w jakim zakresie wiekowym....
 
Moja mówi już coraz więcej,składa juz zdania.Ale nadal niewymawia k i zdrabia niektóre wyrazy.Wierze,ze po pójściu do przedszkola poprawi sie jej bo tam z dziećmi bedzie więcej mówić.
 
Ola nie mówi "R", nie zawsze wymawia "K", genaralnie dużo ja poprawiamy, sylabizujemy trudniejsze slowa i to przynosi efekty. Od niedawna mówi o sobie w pierwszej osobie i to tez efekt ciągłego poprawiania.
 
reklama
moj starszy syn mowi bardzo ladnie i to juz gdy skonczyl rok i 2 miesiace mowil bardzo ladnie
za to mlodszy syn do 4 lat mowil tylko mama tata i reszte slow po swojemu bylam na wizycie u logopedy ktory barzdo nas uspokoil ze wszytsko jest oki i ze nie mam sie czym martwic bo kazde dziecko inaczej sie rozwija i jedno m owi bardzo syzbko drugie pozniej no i w koncu wojtek zaczal gadac jak najety mowi juz wsyztsko pieknie tyle ze zamiast rower lower krowa klowa
mowi r l mysle ze troszke cwiczen i nauczy sie wymiac literke rrrrrrrrrrrrrr
 
reklama
Do góry