reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wynagrodzenie a ciąża

anak

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2017
Postów
19
Cześć dziewczyny, kolejny problem na głowie..
Jestem na zwolnieniu lekarskim od 16 maja z powodu ciąży, pracuję w sklepie odzieżowym w galerii. Mam umowę od marca, podpisaną na czas nieokreślony. Szefowa co miesiąc miała problem z wypłaceniem wynagrodzenia ale teraz nie ma z nią kontaktu, napisała tylko,że ona jest na Teneryfie i kontaktować się z nią można przez prawnika. Dziewczyny co mam robić, dobrze wiem,że nie dostane tej kasy, a no nie ukrywam,że wypłata jest mi potrzebna bo niestety z jednej żyć się nie da.. co robić ? gdzie to zgłosić ?
 
reklama
ZUS nie jest od gonienia pracodawców w celu wypłacenia pracownikom wynagrodzeń. To wiadomo, że nic nie zrobią, nie ma się co wysilać w ogóle. ZUS co najwyżej upomni się o "swoje" - czyli o składki. Jeśli chodzi o prawa pracownicze, to tylko PIP. A potem Sąd Pracy jeśli będzie trzeba.
 
reklama
U mojego znajomego podobna sytuacja zakończyła się w Sądzie Pracy... Nie znam dokładnych szczegółów ale wiem, że poszukiwał świadków z pracy ( a wiadomo, że z tym bywa trudno) i korzystał z pomocy prawnika Pana Tomasza z jst kancelaria. Sam mówi, że bez jego wsparcia pewnie poddałby się już na początku.

Weź idź z tą żenującą reklamą!
Jak się chce, to się wszystko samemu ogarnie, ja z żadnego prawnika Pana Tomasza nie korzystałam, a wygrałam wszystko, co chciałam!
 
Do góry