reklama

wynagrodzenie -L4,macierzyński, urlop wypoczynkowy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez netka22, 21 Styczeń 2011.

 1. netka22

  netka22

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  CZY ZAKŁAD PRACY MOŻE ZAJĄĆ CAŁE WYNAGRODZENIE NA POCZET TAKICH POTRĄCEŃ???
  Jestem nauczycielem w szkole pracuje mniej 20 osób
  Z wyjaśnień księgowej zrozumiałam tyle, że -
  (podczas pobytu na zwolneniu lekarskim) dostarczajac zwolnienia 21 dniowe rozliczała w miesiącu tylko jedno zwolnienie - naliczając moje wynagrodzenie (z góry, bo jestem nauczycielem) odliczała tylko jedno zwolnienie a za pozostałe dni wypłacala mi odpowiednią część pensji. I tak przez pół roku dopuki nie urodziłam zbierało się po kilka lub kilkanaście dni za które miałam podwójnie płacone, bo ZUS wypłacał mi chorobowe normalnie. I moim zdaniem jeżeli takie rozwiązania są właściwe to te potrącenia powinny być dopiero kiedy skończy się macierzński z moich wynagrodzeń (za okres zaległego urlopu wypoczynkowego czy własciwej pensji)
  Natomiast Pani księgowa tłumaczy, że potrącenia te odliczyła od wynagrodzenia za sierpień i wrzesień, które powinna przekazać do ZUS. A teraz nie może inaczej tylko potrącić mi całe wynagrodzenia żeby rozliczyć się z ZUS za listopad i grudzień kiedy jeszcze byłam na macierzyńskim.
  To tłumaczenie jest dla mnie niezrozumiałe, bo dla mnie wynika z niego, że zakład pracy przekazuje pieniądze do ZUSu żeby ZUS mógł wypłacić mi macierzyńskie.
  Prosze o pomoc w zrozumieniu tej sytuacji.
  CZY ZAKŁAD PRACY MOŻE ZAJĄĆ CAŁE WYNAGRODZENIE NA POCZET TAKICH POTRĄCEŃ???
  Jestem na urlopie wypoczynkowym do 26 stycznia 2011, potem wracam do pracy
  Od 9 lutego 2010r.do 10 lipca 2010r. byłam na zwolnieniu lekarskim (byłam w ciąży).
  Od 11 lipca 2010r do 11 grudnia 2010r. byłam na urlopie macierzyńskim.
  Od 9 marca 2010r do 11 grudnia 2010r.. świadczenia wypłacał mi ZUS.
   
 2. kaja2187

  kaja2187 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam!
  Również jestem nauczycielem i moje pytanie dotyczy urlopu. Otóż 20 lutego kończę urlop macierzyński. Mam zamiar poprosić o dodatkowe 2 tygodnie. Cały okres wakacji letnich byłam na zwolnieniu L4, czyli mogę po macierzyńskim wykorzystać urlop wypoczynkowy 8 tygodni??? Plus te 2 dodatkowe tyg macierzyńskiego? W-g moich obliczeń po 20 lutego przysługuje mi jeszcze w sumie 10 tyg? Czy na takie przedłużenie urlopu może nie zgodzić się dyrekcja?
  Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam. Karolina.
   
 3. reklama
 4. netka22

  netka22

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam
  Z tego co mi wiadomo to zakład pracy nie powinień robić z tego powodu problemu, jeżeli nie udzieliłby urlopu to musi wypłacić ekwiwalent pieniężny za czas urlopu wypoczynkowego (8 tygodni o ile 2 nie były wykorzystane podczas ferii zimowych). Jeżeli chodzi o te 2 tygodnie dodatkowego macierzyńskiego, czy urlop wypoczynkowy to należy złożyć podanie do dyrektora szkoły o udzielenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze 2 tyg, i podanie o urlop wypoczynkowy
   
 5. kaja2187

  kaja2187 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękuję za odpowiedz:)
  Za 2010 rok niestety wykorzystałam ferie zimowe, więc wypoczynkowego będę mogła odebrać tylko 6 tyg. Dobrze zrozumiałam?
   
 6. Malinkaizi

  Malinkaizi Mama pięciu dziewczynek

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące zwolnienia L4 na którym obecnie przebywam. Tuż przed ciążą poprosiłam w pracy o wystawienie zaświadczenia o zarobkach do przedstawienia w Opiece społecznej księgowa wpisała mi ,1350 zł obecnie przebywając na zwolnieniu lekarskim ,będąc w ciąży gdzie za zwolnienie powinnam dostawać 100% dostaje tylko podstawę czyli bez bonów żywieniowych i premii . Czy to jest zgodne z prawem??
   
 7. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  By odpowiedzieć na Pani pytanie musiałabym wiedzieć na jakiej podtawie otrzymywała Pani bony i premię oraz jak ujęta jest kwestia wynagrodzenia w Pani umowie o pracę.
   

Poleć forum