reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynagrodzenie l4 w czasie ciąży

Wynagrodzenia na przestrzeni roku były różne. Średnio powiedźmy około 5.700/6 tys. Teraz dostałam 3,700. Mam 33 lata. Od stycznia 2023 do stycznia tego roku: l4 było w lipcu i teraz ciążowe. Podwyżka od stycznia tego roku (czyli nie bierze się pod uwagę).
Od prowadzonych przeze mnie terapii było odprowadzany podatek. Tak jak wspomniałam wszystko było w jednej wypłacie.
Sprawdziłam sobie przykładowy pasek - w przychodzie opodatkowanym bez zasiłków wliczone są moje terapie.
To chyba jak byłaś w lipcu na zwolnieniu to średnią powinnaś liczyć od tego czasu. No ale znowu nie jestem pewna.
 
reklama
To chyba jak byłaś w lipcu na zwolnieniu to średnią powinnaś liczyć od tego czasu. No ale znowu nie jestem pewna.
Jeśli przepracowała wówczas więcej niż połowę miesiąca - to się wyrównuje do wysokości jakby przepracowała cały.

A może masz jakieś składniki wynagrodzenia, które będą Tobie wypłacane przez pracodawcę?
Ciężko bez dokładniejszych informacji określić czy masz prawidłową wypłatę zasiłku.
 
Jeśli przepracowała wówczas więcej niż połowę miesiąca - to się wyrównuje do wysokości jakby przepracowała cały.

A może masz jakieś składniki wynagrodzenia, które będą Tobie wypłacane przez pracodawcę?
Ciężko bez dokładniejszych informacji określić czy masz prawidłową wypłatę zasiłku.
Jak mówiłam, nie jestem specjalistą 😅
 
Ja wiem, że różni są pracodawcy, no ale żeby do tego stopnia się nie można było porozumieć o wyliczeniu podstawy to jest dla mnie jakiś kosmos.
 
No ciężko cokolwiek wyrokować. Może być tak, że np jakieś zwolnienie nie dotarło.
Można zerknąć na PUE ZUS co tam jest.
 
musiałabyś wziąć paski 12 mc wstecz i policzyć sobie średnią, a w ogóle może po prostu część masz od pracodawcy a część już wypłaci zus i przez to masz tak mało? Bo ja też dostałam od pracodawcy troszkę ponad 4 i się okazało że jeszcze prawie drugie tyle dostanę z zusu
Średnia to właśnie te 5.700 powiedźmy. A z tym podziałem do nie wiedziałam- że część od pracodawcy, a część z zusu. Ale wydaje mi się, że powinno być teraz całość od pracodawcy, a po 33 dniach przejmuje mnie ZUS. Nie wiem właśnie jak to jest.
 
Ja zawsze patrzę na podstawy składki chorobowej a nie na dochód czy wypłatę. I wtedy mi się zgadza. A czy pracodawca zgłaszał do ZUS odpowiednio duży wymiar składki to już inna historia, bo jeśli nie, to prawdopodobnie kantuje od dawna i trudno będzie to odkręcić
 
reklama
Wynagrodzenia na przestrzeni roku były różne. Średnio powiedźmy około 5.700/6 tys. Teraz dostałam 3,700. Mam 33 lata. Od stycznia 2023 do stycznia tego roku: l4 było w lipcu i teraz ciążowe. Podwyżka od stycznia tego roku (czyli nie bierze się pod uwagę).
Od prowadzonych przeze mnie terapii było odprowadzany podatek. Tak jak wspomniałam wszystko było w jednej wypłacie.
Sprawdziłam sobie przykładowy pasek - w przychodzie opodatkowanym bez zasiłków wliczone są moje terapie.
Ale czy od tych terapii był odprowadzany tylko podatek? Czy składki ZUS też?
 
Do góry