reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynagrodzenie l4 w czasie ciąży

reklama
Też nie jestem specjalistą, ale na umowie o pracę miałam podstawę, premie i pracowałam nadgodziny. Wszystko to miałam brane pod uwagę przy obliczaniu zasiłku chorobowego z ostatnich 12 miesięcy.
 
Ale tego nie trzeba obliczać - zobacz jaką kwotę masz jako podstawę składki chorobowej w kolejnych miesiącach wstecz w 2023. I jeszcze upewnij się czy masz kod B na zwolnieniu lekarskim.
i podstawa składek chorobowych w ostatnich 12 miesiącach to jest ta, interesująca nas podstawa?😅 bo u mnie w płacach twierdzą, że nie 🙄 też wielka firma, a ja nic nie mogę ustalić 😠 zapytałam wręcz wprost „czy na podstawie informacji na pasku jestem w stanie sama obliczyć swoją podstawę” i dostałam odpowiedź, że „tego tak się nie da policzyć, niektóre nagrody się liczą, inne się nie liczą, jak pójdzie pani na zwolnienie to dostanie zasiłek i wtedy zobaczy ile wynosi”🤡
 
Ale tego nie trzeba obliczać - zobacz jaką kwotę masz jako podstawę składki chorobowej w kolejnych miesiącach wstecz w 2023. I jeszcze upewnij się czy masz kod B na zwolnieniu lekarskim.

i podstawa składek chorobowych w ostatnich 12 miesiącach to jest ta, interesująca nas podstawa?😅 bo u mnie w płacach twierdzą, że nie 🙄 też wielka firma, a ja nic nie mogę ustalić 😠 zapytałam wręcz wprost „czy na podstawie informacji na pasku jestem w stanie sama obliczyć swoją podstawę” i dostałam odpowiedź, że „tego tak się nie da policzyć, niektóre nagrody się liczą, inne się nie liczą, jak pójdzie pani na zwolnienie to dostanie zasiłek i wtedy zobaczy ile wynosi”🤡
Ja właśnie dostałam zestawienie rozliczenia, gdzie wskazana jest podstawa do wyliczenia podstawy do chorobowego.

Kadry u mnie wzięły pod uwagę podstawę- ona jest jeszcze pomniejszona o 13,71%.
Zadałam właśnie pytanie skąd takie wyliczenie, skoro w zestawieniu z zusu widnieją całkiem inne kwoty, stanowiące podstawę składek ( i w zus brane jest pod uwagę wszystko).
 
Ale tego nie trzeba obliczać - zobacz jaką kwotę masz jako podstawę składki chorobowej w kolejnych miesiącach wstecz w 2023. I jeszcze upewnij się czy masz kod B na zwolnieniu lekarskim.
Właśnie mam dwie różne informację. ZUS w zestawieniu podaje inne, a w pracy kadry inne.
Mam kod B
 
reklama
Generalnie uniwersalne zasady są, ale zależą one od zapisów w regulaminie pracy u danego pracodawcy.
A czy regulamin wynagrodzenia powinien być podpisany przez pracowników? Nie wiem może na zasadzie oświadczenia, że się z nim zapoznali? I czy pracownik może mieć wgląd do takiego regulaminu?
 
Do góry