reklama

wynagrodzenie na l4 w ciąży- z miesiąca na miesiąc niższe

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mitaginka, 7 Grudzień 2010.

1. mitaginka

mitaginka Fanka BB :)

Witam,
    od 26 sierpnia jestem na ciążowym l4. 31 sierpnia dostałam wynagrodzenie. 30 września kolejne (obliczane już, jak rozumiem 100% wynagrodzenia, premii itd. z ostatnich 12 miesięcy). 31 października moje wynagrodzenie było mniejsze od wrześniowego o 500 zł netto, a 30 listopada otrzymałam jeszcze mniej- w stosunku do października o 1100 zł netto. Kompletnie nie rozumiem, w jaki sposób liczone jest moje wynagrodzenie teraz na l4, że występują aż taki różnice. Dodam, że nie otrzymuję druków RMUA, na których mogłabym to prześledzić. Proszę o poradę, skąd wynika ta różnica i jak właściwie liczy się wynagrodzenie na ciążowym l4.

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Trudno mi coś konkretnego napisać, bo nie podaje Pani kwot wynagrodzenia tylko różnice. Nie wiem zatem czy 500 zł mniej to o połowę mniej czy np. o 5% mniej.
    Co do zasady wysokposć zasiłku chornowego wyznacza się na podstawie średnich dzarobków z 12 m-cy poprzedzajacych mieisąc, w którym powstała niezdolność. Następnie wyznacza się dzienną wysokosć zasiłku - taką jakby "dniówkę".
    Kwota zasiłku za określony m-c jest równa tej "dniówce" pomnożonej przez liczbę dni w mieisiącu.
    Zasiłek za listopad powinien być niższy niz za październik bo listopad jest krótszy
    Dokładny algorytm podawałam w którymś we wcześniejszych wątków na tym forum.

Ostatnia edycja: 7 Grudzień 2010
  3. reklama
  4. mitaginka

mitaginka Fanka BB :)

Witam, podam może te kwoty wynagrodzenia:
    za wrzesień dostałam 4300 zł
    za październik 3800 zł
    za listopad 2700 zł
    różnice moim zdaniem są znaczące i to jest dla mnie niejasne, jak to możliwe...

Poleć forum