reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wynagrodzenie na l4 w ciąży- z miesiąca na miesiąc niższe

mitaginka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2010
Postów
8 039
Miasto
Katowice
Witam,
od 26 sierpnia jestem na ciążowym l4. 31 sierpnia dostałam wynagrodzenie. 30 września kolejne (obliczane już, jak rozumiem 100% wynagrodzenia, premii itd. z ostatnich 12 miesięcy). 31 października moje wynagrodzenie było mniejsze od wrześniowego o 500 zł netto, a 30 listopada otrzymałam jeszcze mniej- w stosunku do października o 1100 zł netto. Kompletnie nie rozumiem, w jaki sposób liczone jest moje wynagrodzenie teraz na l4, że występują aż taki różnice. Dodam, że nie otrzymuję druków RMUA, na których mogłabym to prześledzić. Proszę o poradę, skąd wynika ta różnica i jak właściwie liczy się wynagrodzenie na ciążowym l4.
 
reklama
Trudno mi coś konkretnego napisać, bo nie podaje Pani kwot wynagrodzenia tylko różnice. Nie wiem zatem czy 500 zł mniej to o połowę mniej czy np. o 5% mniej.
Co do zasady wysokposć zasiłku chornowego wyznacza się na podstawie średnich dzarobków z 12 m-cy poprzedzajacych mieisąc, w którym powstała niezdolność. Następnie wyznacza się dzienną wysokosć zasiłku - taką jakby "dniówkę".
Kwota zasiłku za określony m-c jest równa tej "dniówce" pomnożonej przez liczbę dni w mieisiącu.
Zasiłek za listopad powinien być niższy niz za październik bo listopad jest krótszy
Dokładny algorytm podawałam w którymś we wcześniejszych wątków na tym forum.
 
Ostatnia edycja:
Witam, podam może te kwoty wynagrodzenia:
za wrzesień dostałam 4300 zł
za październik 3800 zł
za listopad 2700 zł
różnice moim zdaniem są znaczące i to jest dla mnie niejasne, jak to możliwe...
 
Do góry