reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynagrodzenie na zwolnieniu typ B

No i właśnie tutaj wychodzi największy problem, że tak pracodawcy powiedzieli w biurze rachunkowym. A mi chodzi teraz na zwolnieniu L4 typ B, które otrzyma najprawdopodobniej do porodu samego bo ze zdrowiem nie za dobrze.
 
reklama
Ja pracuje w ZUS i pisze jak my to interpretujemy i sprawdzamy i zmiana wielkosci etatu powoduje zmianę, a biuro niech robi jak chce (do pierwszej kontroli). Raz naliczona podstawa na L4 bez przerwy conajmniej 3 mce jest kontynuowana na macierzyńskim.
 
To ile teraz dostanie w momencie gdy jest na zwolnieniu od 26 stycznia i raczej już będzie ciągłość zwolnienia do porodu? Wiem że najpierw przez 33 dni pracodawca płaci wynagrodzenia a później ile będzie miała po tych dniach od ZUSu?
 
To ile teraz dostanie w momencie gdy jest na zwolnieniu od 26 stycznia i raczej już będzie ciągłość zwolnienia do porodu? Wiem że najpierw przez 33 dni pracodawca płaci wynagrodzenia a później ile będzie miała po tych dniach od ZUSu?

Etat zmieniony miała od 1 stycznia, tak? W takim razie powinna dostać mniej więcej tyle, ile by dostała w styczniu, gdyby ten miesiąc przepracowała. Tylko przy L4 są drobne różnice w zasiłku w zależności od tego ile dni ma miesiąc. W miesiącach,które trwają 30 dni dostanie tyle ile by dostała w styczniu, gdyby przepracowała ten miesiąc. W miesiącach, które trwają 31 dni dostanie ciut więcej, a w lutym ciut mniej.
 
A jeżeli nie przepracowala stycznia całego to podstawa nie będzie liczona od wprowadzenia aneksu?

Nawet jeśli nie przepracowała całego miesiąca, to i tak będzie brane pod uwagę nowe wynagrodzenie. Gdy zmiana etatu i choroba wystąpiły w jednym miesiącu, wtedy podstawę wymiaru stanowi wynagrodzenie, które ubezpieczony osiągnąłby, gdyby pracował pełny miesiąc kalendarzowy. Czyli innymi słowy nie ma znaczenia czy przepracowała cały styczeń czy połowę - podstawa zasiłku i tak będzie taka sama.
 
Solor To ja jeszcze zapytam: od kiedy żona jest na zwolnieniu, bo już się pogubiłam - a będzie to miało zasadnicze znaczenie co do wysokości wypłaty.
I chyba za skrótowo napisałam wcześniej - a propo podwyższenia do 1000zł - to oczywiście tyczy się już urlopu macierzyńskiego (a nie chorobowego).
 
reklama
Jest za zwolnieniu od 26 stycznia i raczej już zostanie na nim do porodu a aneks do umowy o pracę był nadany z nowym rokiem z pół etatu na cały etat. :)
 
Do góry