reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynagrodzenie po wychowawczym

Dołączył(a)
10 Wrzesień 2013
Postów
4
Witam serdecznie,

w internecie jest wiele wątków dotyczących wynagrodzenia po wychowawyczym, ale z taką sytuacją jak ja mam nie spotkałam się jeszcze, dlatego bardzo proszę o pomoc.

W czerwcu 2012 urodziłam synka, przed porodem byłam kilka miesięcy na zwolnieniu lekarskim, po urodzeniu byłam na macierzyńskim, 5 mc na zaległym urlopie wypoczynkowym, 4 mc na zwolnieniu lekarskim z powodu problemów z kręgosłupem płatnym 80% i teraz jestem od 1 mc na wychowawczym bezpłatnym.
Moje wynagrodzenie to 2000 zł wynagrodzenie zasadnicze + prowizje za sprzedaż, w czasie macierzyńskiego, zwolnień i urlopu dostawałam średnią z 12 mc sprzed okresu pójścia na pierwsze zwolnienie w ciąży czyli około 4000 zł.
Planuję zajść w drugą ciążę i tu pytanie jeśli na wychowawczym będę 3-5 mcy i poźniej jeśli uda mi się zajść w ciążę wrócę do pracy na jeden dzień, przedłożę zwolnienie lekarskie to na jakie wynagrodzenie (zasiłek) mogę liczyć?
Podstawę z umowy 2000 zł?
Czy średnią z 12 mc sprzed pierwszej ciąży?
Czy jeszcze jakąś inną kwotę?
 
reklama
cukiereczek, ja będąc na urlopie wychowawczym zaszłam w ciążę, przerwałam ten urlop, od razu poszłam na zwolnienie lekarskie, nawet nie musiałam iść do pracy na 1 dzień, bo dzwoniłam się pytać do ZUSu.

Wynagrodzenie otrzymywałam średnią z 12 m-cy
 
W czerwcu 2012 urodziłam synka, przed porodem byłam kilka miesięcy na zwolnieniu lekarskim, po urodzeniu byłam na macierzyńskim, 5 mc na zaległym urlopie wypoczynkowym, 4 mc na zwolnieniu lekarskim z powodu problemów z kręgosłupem płatnym 80% i teraz jestem od 1 mc na wychowawczym bezpłatnym.
Moje wynagrodzenie to 2000 zł wynagrodzenie zasadnicze + prowizje za sprzedaż, w czasie macierzyńskiego, zwolnień i urlopu dostawałam średnią z 12 mc sprzed okresu pójścia na pierwsze zwolnienie w ciąży czyli około 4000 zł.
Planuję zajść w drugą ciążę i tu pytanie jeśli na wychowawczym będę 3-5 mcy i poźniej jeśli uda mi się zajść w ciążę wrócę do pracy na jeden dzień, przedłożę zwolnienie lekarskie to na jakie wynagrodzenie (zasiłek) mogę liczyć?
Zasiłek chorobowy będzie wyliczony na podstawie kwoty wynagrodzenia z umowy.
 
Pani Ewelino czyli tylko płaca zasadnicza 2000 zł?

W umowie mam dokładnie taki zapis:

"W czasie trwania umowy Pracownik będzie otrzymywał wynagrodzenie płatne w sposób i na warunkach przewidzianych w Regulaninie Wynagradzania, na które składa się:
- miesieczne wynagrodzenie zasadniczne w wysokości 2000 zł brutto
- prowizja wypłacana na warunkach przewidzianych w Regulaminie prowizyjnym"

Pytam ponieważ jest to dla mnie bardzo istotne, w zasadzie nigdy poza kilkoma pierwszymi miesiącami mojej pracy w tej firmie nie zarobiłam samej podstawy więc jest to dla mnie krzywdzące w stosunku do osób, które bez żadnych sprzedaży itp. mają określoną wyższą kwotę w umowie. Moja praca głównie polega na sprzedaży i gdybym miała za dane obowiązki zarobić tylko 2000 zł brutto nie pracowałabym tutaj.

Czytałam różne wypowiedzi w internecie i czasem pojawia sie informacja, że ludzie dostawali samą podstawę, czasem, że średnią sprzed okresu pierwszej ciąży więc sama już nie wiem jaki musiałby być zapis w umowie, aby faktycznie była to pensja zasadnicza z prowizjami.
Może długość wychowawczego ma znaczenie, może mogę cos jeszcze zrobić, aby ta pensja była jak do tej pory?
 
Do góry