reklama

Wynagrodzenie w czasie ciąży podczas L4

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Cashmere, 21 Kwiecień 2012.

1. Cashmere

Cashmere

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam Panią.

Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Podczas jego trwania dowiedziałam się o tym, że jestem w ciąży. Czy jeśli dostarczę do kadr zaświadczenie od lekarza ginekologa, iż jestem w ciąży, będzie to podstawa do wypłacenia mi 100 % wynagrodzenia? (zwolnienie mam od lekarza innej specjalizacji). Czy jedynie zwolnienie z literką ,,B" jest płatne 100 %?

Dziekuję za uwagę, pozdrawiam.

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tak. Wystarczy dodatkowe zaświadczenie o ciąży.

3. reklama
  4. agacia84

agacia84 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mam pytanie czy jak pracuje na poł etatu i biore nadgodziny w tej samej spółce i pracuje dodatkowo w niej na u-z to w razie jak zajde w ciązę i pójdę na zwolnienie lekarskie to bede dostawać pęsje tylko z pół etatu czy będzie powiekszony o te przepracowane podgodziny i u-z

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Na tak zadane pytanie jest tylko jedna odpowiedź - nie wiem i nikt inny też tego nie wie.
    Dlaczego?Bo nie wiemy (i Pani też nie wie):
    1.do kiedy będą nadgodziny
    2. jak bedzie sie miał czas obowiązywania zlecenia do momentu wystąpienia niezdolnosci
    3. kiedy Pani zajdzie w ciążę itp.

6. agacia84

agacia84 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Rozumiem, jest to pytanie hipotetyczne..chodzi mi tylko o to czy ma to jakieś znaczenie czy nie. Dodam tylko,że nie są to stałe zlecenia tylko w razie urlopów pracowników itp.

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Na tak hipotetyczne pytanie (bez dat, szczeółów itp.) mogę tylko odpowiedzieć, że wszystko ma jakieś znaczenie. Czasem większe, czasem mniejsze.

Poleć forum