reklama

Wynagrodzenie w czasie ciąży podczas L4

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Cashmere, 21 Kwiecień 2012.

1. Cashmere

Cashmere Zaciekawiona BB

Witam Panią.

Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Podczas jego trwania dowiedziałam się o tym, że jestem w ciąży. Czy jeśli dostarczę do kadr zaświadczenie od lekarza ginekologa, iż jestem w ciąży, będzie to podstawa do wypłacenia mi 100 % wynagrodzenia? (zwolnienie mam od lekarza innej specjalizacji). Czy jedynie zwolnienie z literką ,,B" jest płatne 100 %?

Dziekuję za uwagę, pozdrawiam.

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Tak. Wystarczy dodatkowe zaświadczenie o ciąży.

3. reklama
  4. agacia84

agacia84 Fanka BB :)

Mam pytanie czy jak pracuje na poł etatu i biore nadgodziny w tej samej spółce i pracuje dodatkowo w niej na u-z to w razie jak zajde w ciązę i pójdę na zwolnienie lekarskie to bede dostawać pęsje tylko z pół etatu czy będzie powiekszony o te przepracowane podgodziny i u-z

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Na tak zadane pytanie jest tylko jedna odpowiedź - nie wiem i nikt inny też tego nie wie.
    Dlaczego?Bo nie wiemy (i Pani też nie wie):
    1.do kiedy będą nadgodziny
    2. jak bedzie sie miał czas obowiązywania zlecenia do momentu wystąpienia niezdolnosci
    3. kiedy Pani zajdzie w ciążę itp.

6. agacia84

agacia84 Fanka BB :)

Rozumiem, jest to pytanie hipotetyczne..chodzi mi tylko o to czy ma to jakieś znaczenie czy nie. Dodam tylko,że nie są to stałe zlecenia tylko w razie urlopów pracowników itp.

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Na tak hipotetyczne pytanie (bez dat, szczeółów itp.) mogę tylko odpowiedzieć, że wszystko ma jakieś znaczenie. Czasem większe, czasem mniejsze.

Poleć forum