reklama

Wynagrodzenieza L4 po urlopie wychowawczym

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez efunia20, 8 Lipiec 2012.

  1. efunia20

    efunia20 Początkująca w BB

    w listopadzie 2008 roku urodziłam dziecko, następnie byłam na urlopie macierzyńskim a potem bezpłatnym wychowawczym do 19 maja 2012r.
    Od 21 maja do 4 czerwca miałam urlop wypoczynkowy, a od 5 czerwca jestem na zwolnieniu lekarskim na drugą ciążę.
    Za 9 dni urlopu za maj dostałam przelewem na konto 640 zł, natomiast za cały czerwiec (dwa dni urlopu wypoczynkowego i reszta zwolnienia) tylko 1042 zł.
    Zastanawia mnie dlaczego tak mało? Jak oni to wyliczają?
    Dodam że w umowie mam 8 zł brutto/godz. , ale do tego dochodziły premie uznaniowe (na macierzyńskim dostawałam 1500-1600 zł). W czasie mojej nieobecności w pracy w firmie były kilka razy podwyżki i kobiety na moim stanowisku dostają dużo większą stawkę za godzinę.
    Czy jeśli mam zwolnienie płatne 100% to moje wynagrodzenie może być mniejsze niż innej osoby z firmy pracującej na takim samym stanowisku?

    Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
    Ewa
     
  2. E. Słotwińska-Rosłanowska

    E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

    Nie wiem jaką Pani ma umowę, jaki wymiar godzin itp. Na podstawie znajomości stawki godzinej niewiele mozna powiedzieć.
    Mogę jedynie odnieść się do ostatniego pytania - tak, to naturalne. Zasiłek chorobowy to 100% podstawy wymiaru a nie płacy innej osoby (nawet na tym samym stanowisku).
     
  3. reklama
  4. efunia20

    efunia20 Początkująca w BB

    Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź i już uzupełniam informacje....
    Umowę mam o pracę na czas nieokreślony, wymiar godzin - 8 dziennie. Po zakończonym urlopie wychowawczym poszłam na urlop wypoczynkowy co jest jednoznaczne z przystąpieniem do pracy, w związku z tym wydaje mi się że już za urlop wypoczynkowy powinnam mieć policzone po takiej stawce jaką aktualnie przysługuje pracownikowi na stanowisku z którego odeszłam na urlop wychowawczy - zgodnie z :
    Art. 186 ustęp 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r Kodeks Pracy

    Czy mam rację?
     
    Ostatnia edycja: 8 Lipiec 2012
  5. efunia20

    efunia20 Początkująca w BB

    ????
     
  6. E. Słotwińska-Rosłanowska

    E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

    Czy rzeczywiscie to takie dziwne, ze na pytanie zamieszczone o 22 po 12 godzinach nie ma odpowiedzi?
     
  7. E. Słotwińska-Rosłanowska

    E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

    .
    Nie sądzę choć należy rozstrzygnąć czy pani wynagrodzenie wynika z umowy czy z ogólnego regulaminu płac. Jesli z umowy - nie widzę powodu by miała Pani dostać wynagrodzenie w innej kwocie niż umówiona (zakłądajac, że kwota ta nie jest nizgodna z prawem tj. np nizsza od płacy minimalnej).

    Ten artykuł nie ma nic wspólnego z wynagrodzeniem.
     

Poleć forum