reklama

wynajem

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Luxuorius, 7 Wrzesień 2015.

1. Luxuorius

Luxuorius Moderatorka Członek załogi

dziewczyny mam pytanie, otoz wynajmujemy mieszkanie i mamy przedluzona umowe do konca grudnia 2016, jednak planujemy isc stad wczesniej, nim skonczy sie nam umowa i jest problem, poniewaz wlascicielka uparla sie, ze mam jej dac znac na minimum 7 miesiecy przed (!!!) kiedy odejde, a kiedy ja mam to wiedziec w jakim czasie uda sie znalezc mieszkanie?! planujemy odejscie na jesien przyszlego roku i myslicie, ze jak dam jej znac a maju, ze planuje na jesien wyprowadzke to starczy?

2. kate_p7

kate_p7 Fanka BB :)

Zależy co podpisałaś, jeżeli w umowie masz miesięczny okres wypowiedzenia to nie masz obowiązku mówić jej pół roku wcześniej. Jeżeli jednak okres wypowiedzenia umowy jest dłuższy, to przykro mi.... Mój kolega podpisał taką umowę, potem jak nie mógł znaleźć najemcy na drugi pokój to nie mógł się wycofać z umowy wcześniej. Ja nie mam takich doświadczeń , wiec może niech wypowie się ktoś inny:-)

3. reklama
  4. s.michalina

s.michalina Fanka BB :)

Polecam lekturę Kodeksu cywilnego! Tytuł XVII Najem i dzierżawa. Szczególnie Art. 673.

5. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

Moja siostra jak wynajmowała mieszkanie poinformowala miesiąc przed..problemu nie bylo nawet kaucje zwrócił, a w umowie nie ma nic na ten temat?

Poleć forum