reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik badania hbs

Paula_94

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Styczeń 2020
Postów
37
Witam. Proszę o interpretację wyniku. Jestem w 9 miesiącu ciąży i miałam robione ostatnie badania. HBS- p/c przeciw HBs(WZW typu B) (V42) 139,86 mlU/ml reaktywne. Co to oznacza? Dodam, że w czerwcu miałam wynik niereaktywny. Dziewczyny co to może oznaczać? Czy jestem chora? Gdzie w tak krótkim czasie moglam sie tym zarazic i czy to może wpłynąć jakoś na dziecko. Na dodatek jeszcze gbs wyszedł mi dodatni... Juz wariuje..
 
reklama
Wyślij wynik zaraz swojemu lekarzowi, możesz mieć zatrucie ciążowe, gbs się nie przejmuj ja tez miałam, w trakcie porodu dostaniesz antybiotyk , moje dziecko się nie zarazilo
 
@Paula_94 Z tego co widzę, to wynik mówi, że masz przeciwciała przeciwko WZW B - byłaś kiedyś szczepiona? Tak naprawdę są dwie odpowiedzi: 1) są to przeciwciała poszczepienne lub 2) przechorowalaś lub jesteś zakażona wirusem HBs. Aby mieć pewność możesz wykonać anty HBc total, który powinien być ujemny.
Co do GBS to po prostu dostaniesz antybiotyk, a Twoje dziecko zbadają po porodzie i w przypadku dodatniego wyniku, także jemu podadzą antybiotyk.
 
Dziecku po porodzie podadzą immunoglobulinę i szczepionkę. Nie martw się. A o wyniki dopytaj lekarza.
 
Mój ginekolog niestety nagle zmarł. Ostatnio badala mnie inna lekarka i nic nie stwierdziła. Położna też twierdzi że wszystko jest ok. Ale moim zdaniem nie jest to normalne. Najbardziej zastanawia mnie dlaczego pierwszy wynik wyszedł niereaktywny. Na dodatek mam śladowe ilości białka w moczu. Chyba pojadę z wynikami do szpitala tym bardziej, że to juz 38 tydzień.
 
Dzwoniłam właśnie do przychodni. Po 17 będę wiedzieć co robić dalej. Dziewczyny czy któraś z Was miala podobnie?
 
A czy byłaś szczepiona na WZW B??
Jeśli pierwszy wynik był ujemny, to bym powtórzyła badanie. Niestety błędy w laboratoriach też się zdarzają. A badałaś się w miejscu, gdzie robią badanie na miejscu czy też gdzieś wysyłają krew?
 
Czy bylam szczepiona tego właśnie nie pamiętam. Krew wysyłają nie robią badań na miejscu. Zastanawia mnie jeszcze to bialko w moczu. Sladowa ilość ale jednak jest
 
Ja bym powtórzyła zatem wszystkie badania. Tak na wszelki wypadek by mieć pewność.
Faktycznie skoro wcześniej było niereaktywne, a stało się reaktywne, to może coś być. Miałaś robione w międzyczasie jakieś zastrzyki??
I na wszelki wypadek dodatkowo badanie, o którym wspomniałam wcześniej anty HBc total. Bo nie dawałoby mi to spokoju. Ewentualnie można dodatkowo sprawdzic poziom bilirubiny.
 
reklama
Do góry