reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wynik badania pappa

Dołączył(a)
3 Sierpień 2021
Postów
9
Hej Dziewczyny,
trafiłam na forum zupelnie przez przypadek, ale z tego co widzę potraficie podnieść na duchu! Otóż mialam wykonywanie badanie prenatalne usg + test pappa. Po badaniu usg obraz bez zastrzeżeń, dzidziuś rozwija się prawidłowo. Jednak otrzymałam telefon, że ryzyko wystąpienia wad jest pośrednie, nie jest ani źle, ani dobrze po prostu muszę się skonsultować z genetykiem. Oczywiście genetyk za 2 tygodnie, a ja pozostawiona sama sobie... mój ginekolog powiedział, abym się nie martwiła bo to jedynie statystyka i sądzi, że wszystko będzie dobrze.. jednak jak tu się nie martwić :(
zdecydowałam się na test NIFTY PRO, jednak wiadomo na wyniki musze czekać a do tego czasu oszaleje....
Oto moje wyniki pappa, co jest nich myślicie?


Wolne bhcg 123.69 odpowiada 3.338 Mom
PAPPA 1.56O odpowiada 0.734
AfP 8.98


Trisomia 21 1 do 743, skorygowana 1 do 588
18 1 do 1770, skorygowana < 1 do 20000
13 1 do 5565, skorygowana <1 do 20000


NT 1,60 MM
CRL 58.7 mm


Jeszcze jakiś danych potrzebujecie? Pozdrawiam!
 
reklama
Hej Dziewczyny,
trafiłam na forum zupelnie przez przypadek, ale z tego co widzę potraficie podnieść na duchu! Otóż mialam wykonywanie badanie prenatalne usg + test pappa. Po badaniu usg obraz bez zastrzeżeń, dzidziuś rozwija się prawidłowo. Jednak otrzymałam telefon, że ryzyko wystąpienia wad jest pośrednie, nie jest ani źle, ani dobrze po prostu muszę się skonsultować z genetykiem. Oczywiście genetyk za 2 tygodnie, a ja pozostawiona sama sobie... mój ginekolog powiedział, abym się nie martwiła bo to jedynie statystyka i sądzi, że wszystko będzie dobrze.. jednak jak tu się nie martwić :(
zdecydowałam się na test NIFTY PRO, jednak wiadomo na wyniki musze czekać a do tego czasu oszaleje....
Oto moje wyniki pappa, co jest nich myślicie?


Wolne bhcg 123.69 odpowiada 3.338 Mom
PAPPA 1.56O odpowiada 0.734
AfP 8.98


Trisomia 21 1 do 743, skorygowana 1 do 588
18 1 do 1770, skorygowana < 1 do 20000
13 1 do 5565, skorygowana <1 do 20000


NT 1,60 MM
CRL 58.7 mm


Jeszcze jakiś danych potrzebujecie? Pozdrawiam!
Pappa to tylko statystyka. A u Ciebie wyszła i tak całkiem nieźle. Nt masz super. Rozumiem, że USG prawidłowe? Mi to wygląda ok, ja bym się nie stresowała w ogóle. :)
 
Pappa to tylko statystyka. A u Ciebie wyszła i tak całkiem nieźle. Nt masz super. Rozumiem, że USG prawidłowe? Mi to wygląda ok, ja bym się nie stresowała w ogóle. :)

Tak USG prawidłowe, podczas badania Pani Doktor nie wspomniała aby działo się coś niepokojącego. Dziękuję, trochę mnie uspokoiłaś!
 
Tak USG prawidłowe, podczas badania Pani Doktor nie wspomniała aby działo się coś niepokojącego. Dziękuję, trochę mnie uspokoiłaś!
ja jestem obecnie w 19tc i nie miałam żadnych problemów z badaniami genetycznymi, ale żeby cie podnieść na duchu miała moja koleżanka, która robiąc badania wyszło jej wysokie ryzyko którejś z 3 trisomii, nie pamietam już której...postanowiła prenatalne zrobić ponownie i całkiem inne wyniki.🥰 po prostu zaszła pomyłka, z tego co czytam tu na forum to niestety często się one zdążają. Także głowa do góry.♥️ będzie dobrze !
 
Tak właśnie tez czytalam, że to częste pomyłki dlatego też nie rozumiem dlaczego ciagle sa wykonywane takie testy i potem milion myśli ....
 
Tak właśnie tez czytalam, że to częste pomyłki dlatego też nie rozumiem dlaczego ciagle sa wykonywane takie testy i potem milion myśli ....
Ja się jeszcze nie spotkałam z tym żeby wyniki były pomylone.
Pappa to statystyka, nie daje odpowiedzi na to czy dziecko urodzi się zdrowe czy nie. Twoja decyzja czy będziesz dalej drążyć temat ale ja tak samo jak Ty zrobiłabym nifty mając takie ryzyko. Hcg masz wysokie i stąd ten wynik.
Trzymam kciuki za pozytywny wynik.
 
Ja się jeszcze nie spotkałam z tym żeby wyniki były pomylone.
Pappa to statystyka, nie daje odpowiedzi na to czy dziecko urodzi się zdrowe czy nie. Twoja decyzja czy będziesz dalej drążyć temat ale ja tak samo jak Ty zrobiłabym nifty mając takie ryzyko. Hcg masz wysokie i stąd ten wynik.
Trzymam kciuki za pozytywny wynik.
mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze..
 
reklama
Ja się jeszcze nie spotkałam z tym żeby wyniki były pomylone.
Pappa to statystyka, nie daje odpowiedzi na to czy dziecko urodzi się zdrowe czy nie. Twoja decyzja czy będziesz dalej drążyć temat ale ja tak samo jak Ty zrobiłabym nifty mając takie ryzyko. Hcg masz wysokie i stąd ten wynik.
Trzymam kciuki za pozytywny wynik.
To prawda, ze to statystyka ale może ( nie musi) uprzedzać o późniejszych problemach z łożyskiem, niekoniecznie może chodzić o jakieś wady u maluszka.
Mówię na swoim przykładzie - Nifty prawidłowe, pappa nie do końca i zaczeły się właśnie u mnie problemy w 27 tygodniu.
Dlatego dobrze mieć sprawdzonego lekarza który się przyjrzy wynikom całościowo ,nie zbagatelizuje tego i będzie cię dobrze cała ciążę monitorował.
 
Do góry