reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik bhcg

Aneczka85_01

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Lipiec 2018
Postów
2 930
Witam was dziewczyny , bhcg w dniu spodziewanej miesiączki wynosił 933 i następnego dnia był widoczny pęcherzyk w macicy , tydzień po tym było już ciałko żółte . Przed 6 tc lekarz powiedział ze ciąża się nie rozwija bo w tydzień od pojawienia ciałka powinien być zarodek . Wczoraj zrobiłam bete i wynosi 9092 ( 6t3d) myślicie ze prawidłowo ? Okropnie się boje bo lekarz chce mnie wysłać na wywołanie poronienia
 
reklama
Rozwiązanie
@Aneczka85_01 wiele dziewczyn ze wzgledu na psychike decyduje sie na zabieg i zupelnie je rozumiem. Bol ktory czujesz jest nie do zniesienia, ale minie. Potrzebujesz czasu. Potrzebujesz odreagowac emocje, przezyc strate. Twoj partner inaczej bedzie to przezywal. Badz jednak dla niego wyrozumiala, bo choc moze nie doswiadczysz jego lez, to wierz mi, on to rownie mocno przezywa.
Kochana twoj bunt i zal, ktory teraz przez ciebie przemawia jest jak najbardziej zrozumialy. To jeden z etapow, ktory sie przechodzi. Trudno zrozumiec, ze ci ktorzy nie chca rodza dzieci a ty bardzo chcesz i stracilas. Nie pojmiesz tego. Jak juz troche emocje opadna bedzie latwiej. Ale to trwa. A czas jest teraz twoim przyjacielem. Przytul sie mocno do...
A ten wynik mieści się w normach laboratorium, w którym robiłaś badanie?
Moim osobistym zdaniem trzeba czekać (u mnie serduszko było dopiero w 7+3 bodajże) a także skonsultować z innym lekarzem zanim podejmiesz taki krok.
Poza tym liczą się przyrosty beta hcg. Myślę, że teraz za 72h powinnaś zrobić ponownie badanie, jeśli beta spada lub nie rośnie to źle świadczy.
 
A ten wynik mieści się w normach laboratorium, w którym robiłaś badanie?
Moim osobistym zdaniem trzeba czekać (u mnie serduszko było dopiero w 7+3 bodajże) a także skonsultować z innym lekarzem zanim podejmiesz taki krok.
Poza tym liczą się przyrosty beta hcg. Myślę, że teraz za 72h powinnaś zrobić ponownie badanie, jeśli beta spada lub nie rośnie to źle świadczy.

Kazała mi powtórzyć bete w środę czyli po 48h i w czwartek wizyta .
IMG_9684.JPG
 

Załączniki

  • IMG_9684.JPG
    IMG_9684.JPG
    79,9 KB · Wyświetleń: 23 850
A ten wynik mieści się w normach laboratorium, w którym robiłaś badanie?
Moim osobistym zdaniem trzeba czekać (u mnie serduszko było dopiero w 7+3 bodajże) a także skonsultować z innym lekarzem zanim podejmiesz taki krok.
Poza tym liczą się przyrosty beta hcg. Myślę, że teraz za 72h powinnaś zrobić ponownie badanie, jeśli beta spada lub nie rośnie to źle świadczy.

Napewno nie pojadę do szpitala zanim nie skonsultuje z innym lekarzem . Ale okropnie się boje ze coś nie tak jest
 
Wynik jak najbardziej mieści się w widełkach.
Napisałam, że 72h bo po jakimś czasie przyrosty zwalniają i beta nie podwaja się co 48h tylko co 72h.
Jeśli Ci zależy, napisz dokopię się potem do moich wyników badań z tego okresu.
Ale pamiętam, że przy wyniku 21tys lekarz widział puste jajo płodowe.
Kilkanaście dni później zabiło serduszko.
Nie chodzi mi o robienie Ci sztucznej nadziei, ale myślę, że lekarka pośpieszyła się z oceną sytuacji.
 
@Aneczka85_01 zanim podejmiesz tak drastyczna decyzje trzeba powtórzy c bete z przyrostem 48 h, czyli dzis i pojutrze, u ciebie wczoraj wiec nastepna jutro. Daj sobie tydzien i znow isc na usg, by sprawdzic czy bedzie serduszko i rozwijajacy sie maluch. Trzeba to skonsultowac z innym ginem. Lekarz nie ma prawa bez dania wam szansy na rozwoj wydac wyroku. Przechodzilam taka sytuacje 2 razy. Niestety u mnie beta hcg od poczatku zle przyrastala. Ale lekarz czekal, bo ciaza moze byc z pozniejszej owulacji. Wiec powinien dla pewnosci czekac na spadek bety lub do ok. 8tc na rozwoj wydarzen. Dla pocieszenia powiem, ze mam kolezanke, ktorej lekarz powiedzial jak tobie w 6tc, ze nie ma serduszka i dal skierowanie na zabieg. Na szczescie dziewczyna nie poszla. W 8tc dzidzia sie ujawnila a dzis dziewczynka biega i cieszy mame. To sytuacja, w ktorej trzeba czekac. Serduszko ma jeszcze czas. Dla takiego maluszka jeden dzien rozwoju to milowy krok. I dzis moglo nie byc widac, a jutro moze juz byc wszystko. Powodzenia ci zycze i pomyslnego rozwoju ciazy
 
@Aneczka85_01 zanim podejmiesz tak drastyczna decyzje trzeba powtórzy c bete z przyrostem 48 h, czyli dzis i pojutrze, u ciebie wczoraj wiec nastepna jutro. Daj sobie tydzien i znow isc na usg, by sprawdzic czy bedzie serduszko i rozwijajacy sie maluch. Trzeba to skonsultowac z innym ginem. Lekarz nie ma prawa bez dania wam szansy na rozwoj wydac wyroku. Przechodzilam taka sytuacje 2 razy. Niestety u mnie beta hcg od poczatku zle przyrastala. Ale lekarz czekal, bo ciaza moze byc z pozniejszej owulacji. Wiec powinien dla pewnosci czekac na spadek bety lub do ok. 8tc na rozwoj wydarzen. Dla pocieszenia powiem, ze mam kolezanke, ktorej lekarz powiedzial jak tobie w 6tc, ze nie ma serduszka i dal skierowanie na zabieg. Na szczescie dziewczyna nie poszla. W 8tc dzidzia sie ujawnila a dzis dziewczynka biega i cieszy mame. To sytuacja, w ktorej trzeba czekac. Serduszko ma jeszcze czas. Dla takiego maluszka jeden dzien rozwoju to milowy krok. I dzis moglo nie byc widac, a jutro moze juz byc wszystko. Powodzenia ci zycze i pomyslnego rozwoju ciazy

Dziękuje za dobre słowa .
Napewno nie przyjmę skierowania w czwartek . Jutro powtórzę bete i poczekam jeszcze tydzień. Oczywiście odwiedzę innego lekarza zanim cokolwiek zrobię . Bardzo chce mieć dziecko . Pierwsza ciąża była pozamaciczna i od tamtej pory staraliśmy się 3 lata
 
reklama
Wynik jak najbardziej mieści się w widełkach.
Napisałam, że 72h bo po jakimś czasie przyrosty zwalniają i beta nie podwaja się co 48h tylko co 72h.
Jeśli Ci zależy, napisz dokopię się potem do moich wyników badań z tego okresu.
Ale pamiętam, że przy wyniku 21tys lekarz widział puste jajo płodowe.
Kilkanaście dni później zabiło serduszko.
Nie chodzi mi o robienie Ci sztucznej nadziei, ale myślę, że lekarka pośpieszyła się z oceną sytuacji.

Jak zapytałam gin czy jest szansa ze będzie dobrze odpowiedziała : proszę się nie łudzić ;(
Niewiem co myśleć bo to dobry lekarz ale jeśli ona się pomyliła i wszytko będzie dobrze to niewiem co z nią zrobię bo od piątku przechodzę taki dramat przez jej gadanie .
 
reklama
Jak zapytałam gin czy jest szansa ze będzie dobrze odpowiedziała : proszę się nie łudzić ;(
Niewiem co myśleć bo to dobry lekarz ale jeśli ona się pomyliła i wszytko będzie dobrze to niewiem co z nią zrobię bo od piątku przechodzę taki dramat przez jej gadanie .
Absolutnie nie powinna tak mówić.
My też przeżyliśmy koszmar z mężem, gdy lekarz wysnuł takie stwierdzenie.
Większość kobiet czeka z wywołaniem poronienia nawet do 10tc. Oczywiście jeśli nie zagraża to zdrowiu.
Jeszcze wszystko się może zdarzyć tak naprawdę.
 
Do góry