reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik hCg... Czy jestem w ciąży??

Dziękuję bardzo Dziewczyny za odpowiedzi, wiem, że pytanie było głupie, ale wciąż niedowierzam w ten swój mały cud i strasznie się boję! Mam kłopoty zdrowotne, tzn. kłopoty z nerkami, zbyt duży poziom kortyzolu i acth ni i to nieszczęsne pcos, ponadto zmagam się z nadwagą. Czy któraś z Was mogłaby poradzić mi jakieś badania?
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź;) tak, mieszkam w UK i w związku z tym czuję się teraz trochę zagubiona, nie wiem co powinnam zrobić, tzn. jakie badania i co, mogłabyś mi coś poradzić? Oczywiście zgłoszę się do GP w poniedziałek, ale wiem, że tutaj opieka jeżeli chodzi o ciążę jest na innym poziomie niż w Polsce, także nie mam co liczyć na jakieś badania przed 12 tygodniem. Wciąż niedowierzam...;)
Nie jestem lekarzem i nie czuję się upoważniona do udzielania porad medycznych,ale jakie badania ja robiłam i jakie leki przyjmuję mogę :)
Badania : tsh,ft4,toksoplazoza,cytomegalia,różyczka,grupa krwi z oznaczeniem przeciwciał,hiv i oczywiście morfologia,glukoza i mocz(mogłam o czymś zapomnieć).
Leki: letrox 75 i jodid 100(na tarczycę),luteina dopoch.100 x 2,duphaston 3x2,neoparin 0,4 x 1(to ze względu na moje poronienia),kwas foliowy (moja gin twierdzi,że w I trymestrze nie mają sensu suplementy dla ciężarnych,ale kwas+zdrowe odżywianie przede wszystkim),magnez 3x1. W razie czego(ciągnięcie brzucha np.) no-spa,przy bólu głowy paracetamol(ale tego w UK macie pod dostatkiem :D).
Myslę jednak i tak jak widzę u koleżanek bez nieprzyjemnych przygód we wcześniejszych ciążach,u Ciebie wystarczy mocz,morfo,glukoza i to tsh z ft4(tarczyca w ciązy ważna rzecz. A kwas sobie łykaj już teraz,dobrze sie odżywiaj,magnez sobie weź. To na pewno nie zaszkodzi :) Bo to i tak generalnie zależy co w badaniach wyjdzie(jedne mają za wysoki cukier albo tsh). Ważne też żeby udało Ci się namówić położną na usg,bo wiem,że z tym też różnie bywa :)
A z OM który tydzień Ci wychodzi?
 
Nie jestem lekarzem i nie czuję się upoważniona do udzielania porad medycznych,ale jakie badania ja robiłam i jakie leki przyjmuję mogę :)
Badania : tsh,ft4,toksoplazoza,cytomegalia,różyczka,grupa krwi z oznaczeniem przeciwciał,hiv i oczywiście morfologia,glukoza i mocz(mogłam o czymś zapomnieć).
Leki: letrox 75 i jodid 100(na tarczycę),luteina dopoch.100 x 2,duphaston 3x2,neoparin 0,4 x 1(to ze względu na moje poronienia),kwas foliowy (moja gin twierdzi,że w I trymestrze nie mają sensu suplementy dla ciężarnych,ale kwas+zdrowe odżywianie przede wszystkim),magnez 3x1. W razie czego(ciągnięcie brzucha np.) no-spa,przy bólu głowy paracetamol(ale tego w UK macie pod dostatkiem :D).
Myslę jednak i tak jak widzę u koleżanek bez nieprzyjemnych przygód we wcześniejszych ciążach,u Ciebie wystarczy mocz,morfo,glukoza i to tsh z ft4(tarczyca w ciązy ważna rzecz. A kwas sobie łykaj już teraz,dobrze sie odżywiaj,magnez sobie weź. To na pewno nie zaszkodzi :) Bo to i tak generalnie zależy co w badaniach wyjdzie(jedne mają za wysoki cukier albo tsh). Ważne też żeby udało Ci się namówić położną na usg,bo wiem,że z tym też różnie bywa :)
A z OM który tydzień Ci wychodzi?
Ostatni okres miałam między 3-7 marca, jeżeli o to pytasz, także chyba około 6 tygodnia, ale ciężko mi powiedzieć bo kompletnie nie kojarzę dat stosunków jak głupio by to nie zabrzmiało, po prostu było i już:) hm, poczekam kilka dni i umówię się prywatnie tutaj na wizytę, a jutro rano zadzwonię do GP. Od wczoraj boli mnie w podbrzuszu i już mam lęki przed poronieniem. Ta ciąża była tak mało prawdopodobna, że tak strasznie się boję, że ją stracę...
Bardzo dziękuję za odpowiedź
 
Do góry