reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik HOS testu poniżej normy - interpretacja wyniku

Dołączył(a)
4 Sierpień 2017
Postów
2
Witam wszystkich

Razem z żoną myślimy, aby zacząć starać się o dziecko. Mamy po 27 lat i ginekolog poradziła, żeby zacząć już teraz, szczególnie, że mogą być problemy z zajściem (hormony u żony). W międzyczasie dała mi skierowanie na rozszerzone badanie nasienia.

Wykonałem, dostałem wyniki i jestem lekko zaniepokojony. Czy ktoś znający się bardziej na tym, mógłby rzucić okiem?

Oczywiście badanie zostaną powtórzone za ok. 3 miesiące. Jednak wizytę u lekarza mam dopiero za dwa tygodnie, a żona do ginekologa idzie za miesiąc więc nikt wcześniej nie rzuci na nie okiem, a nie dają mi spokoju. Oto pełne wyniki:





Co sądzicie? Czy jest bardzo kiepsko :) ? Jak poprawić wynik 'domowymi sposobami' :) ? Coś ograniczać, coś wręcz przeciwnie?

Niestety, siedzący tryb pracy ale sport uprawiam i dużo się ruszam (niestety, również na rowerze :p ).

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Pozdrawiam
 
reklama
Hej. Możesz wrzucić wyraźniejsze foto? Bo prawie nic nie widzę...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witaj,

myślę, że najlepiej pomoże androlog. Parametry nasienia można próbować poprawiać i często daje to pożądane efekty. A czasem wcale nie trzeba ich poprawiać, żeby zajść w ciążę :) Wyniki nie są mocno zaniżone, także głowa do góry.

Co do zmian to mogę zaproponować włączenie do diety strączków, pestek np. z dyni, orzechów, a także zadbanie o to, żeby nie przegrzewać jąder. Co do sportu to oczywiście istotny parametr - natomiast też wbrew pozorom z umiarem, bo często przy zbyt dużym wysiłku parametry nasienia tez nie są zadowalające :/ Podobnie z używkami - papierosy, kawa, alkohol, najlepiej ograniczyć w tym czasie. A no i oczywiście złota rada na wszystko - nie stresować się :D Ponoć działa na wszystko :D

Powodzenia!
 
Hej. Możesz wrzucić wyraźniejsze foto? Bo prawie nic nie widzę...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Których wyników dokładnie nie widzisz to przepisze?
Witaj,

myślę, że najlepiej pomoże androlog. Parametry nasienia można próbować poprawiać i często daje to pożądane efekty. A czasem wcale nie trzeba ich poprawiać, żeby zajść w ciążę :) Wyniki nie są mocno zaniżone, także głowa do góry.

Co do zmian to mogę zaproponować włączenie do diety strączków, pestek np. z dyni, orzechów, a także zadbanie o to, żeby nie przegrzewać jąder. Co do sportu to oczywiście istotny parametr - natomiast też wbrew pozorom z umiarem, bo często przy zbyt dużym wysiłku parametry nasienia tez nie są zadowalające :/ Podobnie z używkami - papierosy, kawa, alkohol, najlepiej ograniczyć w tym czasie. A no i oczywiście złota rada na wszystko - nie stresować się :D Ponoć działa na wszystko :D

Powodzenia!
Dzięki, trochę mnie pocieszyłaś :)
 
Praktycznie żadnych...są rozmazane. Mało ostre zdjęcie...z tego co widzę to chyba koncentacja i ilość w normie. Morfologii nie widzę w liczbie ale wycinek na kole z procentami wygląda że jest co najmniej te 4 %...ruchliwości nie widzę...

Co do poprawy parametrów...Bywa że się da po przez zmianę trybu życia i jakieś wiraminki. Albo leki...a czasami nie pomoże nic...

Mój mąż ma w sumie tylko morfologie obniżona. Pomimo tego że tryb życia od zawsze ma zdrowy i brał wiraminki na poprawę nasienia...Co prawda wiek 45 lat więc też pewnie ma wpływ...

Hormony ok.
Mamy już jedno dziecko...


Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry