reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik pozytywny mimo krwawienia (okresu?)

reklama
przykro mi, mam nadzieje, ze niebawem zobaczysz dwie kreski z innego powodu❤️

natomiast ta teoria, ze beta hcg rosnie przed okresem jest bez sensu, przeciez w tej sytuacji w zasadzie kazda kobieta mialaby przed terminem miesiaczki pozytywne testy. Ja jednak bym zrobiła bete…

I na przyszlosc uwaga dla komentujacych, by nie gratulowac pochopnie ciazy, można zrobic komuś niepotrzebnie nadzieje.
 
Niestety okazało się, że mam torbiele i nic więcej, a test wyszedł pozytywny ponieważ przez okresem wzrasta poziom hcg 🥲
Przed okresem wzrasta hcg ? 😳 nie żebym była lekarzem ale jeszcze czegoś takiego jie słyszałam. Gdzies czytałam, ze niektóre torbiele ( ale bardzo rzadko się to zdąża) wydzielają ten hormon i dlatego test może być dodatni. Nie wiem ile w tym prawdy ale jedynie to by się u Ciebie sprawdziło skoro nie ciąża. Ale hcg nie wydziela się przed okresem z innej możliwości niż ( ewentualnie) to czy ciąża, bo tak każda starająca się czy nawet nie zawsze widzialaby pozytywne testy czy betę 😳
 
przykro mi, mam nadzieje, ze niebawem zobaczysz dwie kreski z innego powodu❤️

natomiast ta teoria, ze beta hcg rosnie przed okresem jest bez sensu, przeciez w tej sytuacji w zasadzie kazda kobieta mialaby przed terminem miesiaczki pozytywne testy. Ja jednak bym zrobiła bete…

I na przyszlosc uwaga dla komentujacych, by nie gratulowac pochopnie ciazy, można zrobic komuś niepotrzebnie nadzieje.
Dokładnie to samo w tej samej chwili pisałyśmy 😅❤️
 
Niestety okazało się, że mam torbiele i nic więcej, a test wyszedł pozytywny ponieważ przez okresem wzrasta poziom hcg 🥲
Torbiele (jajników?) powodujące obecność HCG to sprawa na dalszą diagnostykę. Czy lekarz zlecił jakieś badania? Np. marker ca125? Powrócenie do pigułek, aby wygasić torbiel? Pójdziesz jeszcze niedługo na USG? Może być tak, że to bardzo wczesna ciąża (chociaż jeśli jesteś pewna, że ostatni stosunek był dawno, to słabo...) niewidoczna w macicy a na jajniku jest torbiel swoją drogą.
 
przyszłam, przeczytałam i przepraszam - nie chcę straszyć - ale bardzo nie podoba mi się diagnoza lekarska pod tytułem "beta wzrasta przed okresem". jeszcze nie słyszałam takich bredni.
jeśli dobrze się czujesz, to radzę chociaż na własną rękę skontrolować betę badaniem krwi czy spadła, bo musi spaść do zera. a najlepiej skonsultować się jeszcze z innym lekarzem.
 
reklama
Przed wizytą nie udało mi się pójść na betę ale na jutro jestem zapisana mimo, że ginekolog nic takiego nie zalecił..
Mój chłopak pracuje w szpitalu w innej miejscowości i pokazal usg i całe rozpoznanie oraz opisal całą sytuacje innemu ginekologowi i tylko się zaśmiał na tekst z rosnąca beta przed okresem, mówił że faktycznie jest duża szansa(mimo że są torbiele) na ciaze i właśnie mówił, żeby zrobić betę, także dalej mogę mieć cząstkę nadziei 😀
 
Do góry