reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik testu na alergię na naskórek psa - 0,7 - 3,5 klasa 2 Niskie miano p/c, istniejące uczulenie, często z objawami klini.

Dołączył(a)
28 Lipiec 2020
Postów
2
Witam,
Miesiąc temu przygarnęłam psa (owczarek niemiecki) - ofiarę "wakacji". Chciałabym go zatrzymać, ale... mój syn jest alergikiem, ma alergię na kota oraz na pylenie traw.
Zrobiłam mu testy na alergię na psa (jeden test na naskórek, drugi na sierść). Na razie otrzymałam tylko jeden wynik,na drugi muszę jeszcze poczekać.
Wynik testu (alergia na naskórek): 3,40 AU/ml, czyli klasyfikuje się e "klasie 2: 0,7 - 3,5 klasa 2 Niskie miano p/c, istniejące uczulenie, często z objawami klini. Jak interpretować te wyniki?
Czy takie wyniki dyskwalifikują psa w domu? Nadmienię, że mamy w domu Yorka (podobno te psy nie uczulają - ale alergolodzy mówią, że każdy pies uczula, tylko w mniejszym stopniu). York jest z nami 10 lat i żadnych objawów alergii nie było.
W ciągu tego miesiąca syn miał epizod (załzawione oczy, katar, kaszel),ale zbiegło się to z wizytą u kolegi który ma kota. Teraz nie mamy objawów alergii.
Ale czy one mogą się nasilić jeśli pies będzie mieszkał dłużej? - czy alergia powinna się pojawić już od razu \(tak jak podczas kontaktu z kocimi alergenami).
Proszę o pomoc - chciałabym zatrzymać psa, ale nie kosztem zdrowia i dyskomfortu syna. Z drugiej strony nie mogę czekać miesiącami na rozwój sytuacji, ponieważ ucierpi na tym zwierzę które się do nas przywiąże.
 
reklama
Rozwiązanie
Dodam, że mieszkamy w bloku i nie mam możliwości trzymania psa na dworzu
Są różne możliwości. Dziecko mając styczność z alergenem uczuli się mocno, układ zwariuje i przestanie uczulać, odczulisz dziecko. Trudno powiedzieć. Wynik na papierze niewiele mówi jak zareaguje ciało. Moja córka ma alergię na białko mleka. W stopniu, który nie powinien dawać objawów klinicznych. Ciało reaguje nadmiernie, wystarczy, że dotkne ja palcem zanurzonym w nabiale, może być nawet ser żółty w plastrach, a ona od razu ma odczyn, co źle się na niej odbija.
Za to mój szwagier jest uczulony na psia sierść i ma w domu psa. W badaniach silną alergią, a on nie ma objawów. Regularnie się odczuła, bo dużo rzeczy go uczula.
Tak więc masz w domu psa. Zobacz...
Dodam, że mieszkamy w bloku i nie mam możliwości trzymania psa na dworzu
Są różne możliwości. Dziecko mając styczność z alergenem uczuli się mocno, układ zwariuje i przestanie uczulać, odczulisz dziecko. Trudno powiedzieć. Wynik na papierze niewiele mówi jak zareaguje ciało. Moja córka ma alergię na białko mleka. W stopniu, który nie powinien dawać objawów klinicznych. Ciało reaguje nadmiernie, wystarczy, że dotkne ja palcem zanurzonym w nabiale, może być nawet ser żółty w plastrach, a ona od razu ma odczyn, co źle się na niej odbija.
Za to mój szwagier jest uczulony na psia sierść i ma w domu psa. W badaniach silną alergią, a on nie ma objawów. Regularnie się odczuła, bo dużo rzeczy go uczula.
Tak więc masz w domu psa. Zobacz czy syn reaguje na kontakt z nim jak na kota.
Niestety może być tak, że z czasem alergią będzie silniejsza i da objawy, ale tego jak bedzie nikt ci nie powie. Każde ciało inne. Może wypowie się ktoś, kto ma większą wiedzę niż ja
 
Rozwiązanie
Do góry